Naše tipy a návrhy
Již 60 let patříme k předním společnostem na světě v oblasti automatického mytí nádobí. Dostatečná doba na to, abychom věděli, jak z myčky dostat to nejlepší. Níže najdete souhrn tipů a návrhů od našich expertů, které vám zodpoví otázky týkající se péče o kuchyni.
Existuje správný způsob plnění myčky?
Myčku lze naplnit tak, abyste dosáhli skvělých výsledků a zároveň ochránili své talíře, hrnce, příbory a sklenice. Platí, že při plnění myčky byste měli dbát na doporučení výrobce, ale existuje několik obecných jednoduchých tipů, kterými se můžete řídit:
- Než něco vložíte do myčky, setřete velké kusy jídla, ale nádobí neoplachujte. Úkolem prostředku na mytí nádobí je přichytit se k jídlu a pomoci jej spláchnout.
- U příborů dávejte pozor, abyste je nevkládali do sebe, aby voda mohla opláchnout veškeré plochy. Bezpečnost je na prvním místě, a tak nože vkládejte špičkou dolů. Lžíce a vidličky vkládejte střídavě tak i tak.
- Velké zašpiněné nádobí vkládejte do spodního koše, aby se jim dostalo dostatečného proudu vody. Skleničky na stopkách a hrnky pokládejte v takovém úhlu, aby voda mohla vytéci a aby nádobí mohlo řádně uschnout. Zašpiněné části vždy orientujte směrem na ramena s tryskami. Pokud jsou pánve a hrnce způsobilé k mytí v myčce, můžete je do koše bez obav vložit.
- Má-li vaše myčka odkryté topné těleso, dávejte plasty do horního koše. Pokud je však topné těleso zakryté, plasty můžete vložit do kterékoli části myčky. Ujistěte se však, že je možné mýt je v myčce!
Jak důležité je zvolit správnou teplotu vody?
Aby se vaše nádobí lesklo čistotou, potřebujete horkou vodu (50 °C). Při této teplotě voda rozpouští zbytky jídla. Chcete-li zkontrolovat, jak teplou vodu máte, naplňte sklenici vodou z kohoutku u dřezu a vložte do ní kuchyňský teploměr. Naměříte-li méně než 50 °C, podívejte se do manuálu svého ohřívače teplé vody nebo zavolejte technika, aby upravil jeho nastavení.
Více informací najdete na stránce o našich produktech
Jak mám prostředek na mytí skladovat?
Prostředek na mytí nádobí skladujte na suchém místě. Používáte-li prášek, po každém použití zavřete násypku, aby výrobek nevysychal a nemohl se rozsypat. Stejně jako u všech čisticích prostředků ukládejte i prostředek na mytí nádobí mimo dosah dětí.
Více informací najdete na stránce o našich produktech
Jak mám používat čistič myčky Finish®?
- Nesundávejte víčko. Odlepte z víčka nádobky nálepku, aby bylo vidět voskovou zátku.
- Ujistěte se, že myčka je prázdná.
- Vložte nádobku čističe myčky Finish® dnem vzhůru do koše na příbory nebo jinam do spodního koše.
- Nepoužívejte mýdlo či prostředek na mytí nádobí.
- Zavřete myčku a spusťte mycí cyklus s nejvyšší teplotou.
- Po dokončení cyklu a vypnutí myčky nádobku vyjměte a vyhoďte.
- Je-li znečištění silné, může být zapotřebí druhá aplikace prostředku.
Doporučujeme, abyste čistič na myčku Finish® použili jednou za měsíc nebo jakmile v myčce zpozorujete nános špíny.
Jak mám používat posilovač Finish® Power Up™ All in 1?
Pokud žijete v oblasti s obzvlášť tvrdou vodou, doporučujeme použití posilovače, například Finish® Power Up™ All in 1.
- Naplňte myčku.
- Dávkovač pro odmáčecí prostředek naplňte posilovačem Finish® Power Up™ All in 1. Pokud myčka nemá dávkovač na odmáčecí prostředek, nalijte 2 lžíce výrobku na její dno.
- Mycí prostředek vložte do hlavního dávkovače.
- Spusťte myčku.
- Optimální výsledky zajistíte, pokud stejné množství posilovače nalijete do dávkovače na odmáčecí prostředek a zároveň na dno myčky.
Zjistěte si více informací o posilovači Finish® Power Up™ All in 1
Ruční vs. strojové mytí nádobí: Které z nich spotřebovává více vody a energie?
Slyšeli jste, že nedávná studie prokázala, že ruční mytí nádobí spotřebovává více energie než myčka? Vodu v myčce ohřívá elektřina. Poté se voda čerpá a opětovně používá po celém přístroji. Čím méně vody se spotřebuje, tím méně elektřiny je zapotřebí k jejímu ohřevu.
Oproti ručnímu mytí spotřebovávají myčky mnohem méně vody. Na ruční mytí je zapotřebí až sedmkrát více vody než na běžný cyklus v myčce. Myčky rovněž zahřívají vodu účinněji, což znamená menší tepelné ztráty než ohřívání vody v kotli a její přenos do dřezu. Myčka je navíc izolovaná, aby se zamezilo ztrátám tepla z vnitřního prostoru. Další důvod, proč používat myčku!
Pravda o ručním mytí nádobí:
- Spotřeba vody – 140 l
- Spotřeba energie – 3,5 kWh
- Spotřeba času – 71 min
Pravda o mytí nádobí v myčce (na 3 úrovních):
- Spotřeba vody – rychlé mytí: 13 l / normální mytí: 18 l / intenzivní mytí: 27 l
- Spotřeba energie – rychlé mytí: 0,9 kWh / normální mytí: 1,6 kWh / intenzivní mytí: 2,0 kWh
- Spotřeba času: rychlé mytí: 39 min / normální mytí: 131 min / intenzivní mytí: 112 min
Myčka vám tedy nejen šetří čas tím, že vše udělá za vás, ale navíc spotřebovává méně vody a energie. Další důvod, proč už se nevracet k ručnímu mytí!