Sklo a ochrana sklenic

Kde by byl moderní život bez skla? Kde by se pěstovala zelenina a ovoce pokud bychom neměli ideální klimatické podmínky? Jak daleko bychom viděli bez dalekohledů a jaké informace bychom se dozvěděli o vesmíru? První počátky a výrobky ze skla se datují k datu okolo 1500 let př.n.l. a samotné čiré sklo k době okolo rozkvětu Římské říše.

Co je to sklo?

Sklo je pevná amorfní forma, která má mnoho vlastností včetně transparentnosti. Vzniká tavením více látek, kdy hlavní složkou je sklářský písek, na teplotu asi 1500 °C. Toto roztavené sklo se následně tvaruje litím do forem nebo foukáním.

Co je to koroze skla?

Bohužel se v průběhu času a opakované kombinace horké vody se saponátem může objevit koroze na skle. Na povrchu skla se postupem času odstraňují mikroskopické molekuly a tím vzniká nestálost struktury skla – jinak také koroze skla. To zanechává drobné díry a nerovnosti na povrchu. Sklo následně vypadá zamazané se šmouhami a není krásně čiré.

Jak předcházet korozi skla?

Zaprvé. Abyste měli dokonale lesklé a čisté skleničky, je zapotřebí je správně skládat do myčky na nádobí. Snažte se, aby se vzájemně nedotýkaly a myslete na to, že i při procesu mytí potřebují mít sklenice prostor okolo sebe. Třením nebo nárazy mohou vzniknout praskliny a na případnou korozi nebudete muset dlouho čekat. Dalším důležitým faktorem je, abyste používali správné a kvalitní mycí a čisticí produkty.

Přípravky Finish chrání sklo proti korozi a zároveň díky novým technologiím funguje jako ochranný štít na sklenice. Díky tomu budete mít dlouho trvající lesk a čistotu. Vhodné je průběžně tento produkt kombinovat i s leštidlem. Zajistíte si tím, že žádný vodní kámen nebo zaschlé vodní kapky vám už nebudou špinit sklenice.

Podíl: