Sklo nejsou pouze skleničky

Když už víme, jak mít skleničky perfektně čisté a bez šmouh, můžeme podívat i na další skleněné věci, které pravidelně používáme a nemluvíme o nich tak často.

Džbány, konvice

Ať už se jedná o broušené sklo džbánu anebo tvrzené sklo konvice, určitě si potrpíte na čistotu a lesk. Pokud navíc máte problém s tvrdostí vody, doporučujeme pravidelně používat Finish sůl do myčky. Díky tomu bude vaše myčka pracovat jak má a i tvrdá voda pro ni nebude problém.

Většinu skleněných džbánů není problém mýt pravidelně v myčce. Jen dávejte pozor při plnění myčky nádobím, aby sklo mělo okolo sebe dostatek prostoru a nehrozilo, že se o něco rozbije nebo poškodí. U křehkého skla a porcelánu se vždy přesvědčte na obalu od výrobce, že jej můžete běžně mýt v myčce na nádobí.

Zapékací sklo

Všichni máme rádi zapékaná jídla v troubě. Jak se ale následně vypořádat se špinavou skleněnou zapékací mísou? Pokud vás jako první napadne ruční mytí s drátěnkou, tak to je špatně, protože tím nejspíše poškrábete sklo. Lepším řešením je dát mísu na spodní polici do myčky na nádobí a nechat Finish, ať si s tím poradí. Dejte si ale pozor na přebytečné zbytky jídla v míse. Pokud to jen trochu lze, odstraňte je ještě před mycím cyklem. Díky tomu se filtry v myčce tolik nezanesou a mycí cyklus bude kvalitnější.

Vázy

Špinavá voda ve váze s květinami je hodně ošklivá, navíc když máte krásné průhledné vázy. I květinám samotným taková voda moc neprospívá. Ze špinavé vody může vzniknout na váze povlak a špína, kterou je vhodné odstranit. Postupujte jako výše a prázdnou vázu v klidu dejte do spodní police myčky - Finish vám s tím opět pomůže. Dbejte i na to, aby ve váze nezůstaly zbytky listů nebo jiné větší usazeniny. Zbytečně byste tím zanesli filtry.

Pro perfektní ochranu struktury skla a zároveň pro čistotu použijte Finish leštidlo*, který si dokáže poradit i se zaschlou nečistotou, se zbytky jídla i se šmouhami na skle.

 

*Nechrání před mechanickým poškozením, ani neobnoví rozbité položky.

Podíl: