Šmouhy na sklenicích: Pochopení problému

Pro mnoho lidí jsou šmouhy na sklenicích věc rozpaků. Lidé, kteří zjistí, že se jejich skleničky během času zakalují je vyhodí nebo je schovají v zadní části skříně, aby je použili pouze když se nikdo nedívá. Takže, proč se to děje? Existují dvě hlavní příčiny šmouh na sklenicích a obě se dějí postupem času: jeden důvod je kvůli usazeninám tvrdé vody a druhý je kvůli korozi skla. Toto jsou dva naprosto odlišné důvody šmouh na sklenicích a vyžadují odlišné opatření pro jejich předcházení.

Usazeniny tvrdé vody

Pokud žijete v místě, kde se vyskytuje tvrdá voda, můžete čelit sedimentům shromažďujícím se ve vaší myčce. Tyto sedimenty, jako například vodní kámen, se mohou uchytit na vaše skleničky a talíře a způsobovat zakalený vzhled a šmouhy. Naštěstí, zatímco koroze je nezvratitelná, tento způsob zakalení může být napraven a jednoduše mu lze předejít.

Pravidelné a důkladné vyčistění vaší myčky s čističem myček Finish vám pomůže odstranit všechny ohavné zbytky, které mohou v myčce zbýt po mytí nádobí, jako například přebytečné jídlo, tuky a vodní kámen – předtím, než se stihne zachytit na vaše skleničky. Doporučuje se čistit vaši myčku každý měsíc, ne pouze jako prevenci vodního kamene, ale také aby se zajistila její efektivita na plný výkon a ušetřila vám čas. Přidání Finish Rinse Aid do vašeho mycího cyklu zajistí, že kapky vody, které se tvoří na povrchu se rozletí ještě předtím, než se vůbec vypaří a mohly by za sebou zanechat jakýkoliv zbytek vodního kamene, který zvládly nashromáždit.

Koroze skla

Pokud žijete v místě kde se nachází měkká voda, může být vaše nádobí náchylné na korozi. Koroze skla je další příčina šmouh na sklenicích. Tento druh zakalení však není limitován pouze na území s měkkou vodou a může se stát kdekoliv. Koroze skla může vzniknout z různých důvodů, od přílišného tepelného vystavování, špatné kvality skla až po zbytečně dlouhé čistící programy. Existuje řada cest, jak prodloužit životnost skleniček a je důležité těmto problémům předejít, než dojde k samotnému zakalení a šmouhám:

  • Když si kupujete skleničky, ujistěte se, že mohou být myty v myčce na nádobí.
  • Používejte čistící produkty Finish spolu s Finish Dish and Glass chráničem, abyste uchránili své skleničky před korozí a udrželi je lesklé po delší dobu.
  • Pokud máte změkčovač vody, tak se ujistěte, že je dobře nastavený.
  • Křehčí nádobí umývejte při nízkých teplotách nebo na nastavení mytí skleniček. Dartington Crystal doporučuje mycí prostředek na nádobí Finish. Můžete proto být v klidu až budete vkládat své oblíbené skleničky do myčky nádobí.
  • Jakmile je cyklus mytí nádobí dokončený otevřete myčku, abyste umožnili přebytečné páře uniknout. Modernější myčky se o toto postarají vnitřními větráky. Poté ponechejte své skleničky zchladit v myčce než je uklidíte.

I když měkkost vody velmi závisí na vaší lokalitě, tak není nad vaše síly ji ovlivnit. Pokud si nejste jisti zda se nacházíte na území s tvrdou nebo měkkou vodou, může vám to pomoci zjistit tento šikovný nástroj.

Podíl: