Vzácné nápojové skleničky

O sklenicích a nápojích jsme toho už napsali dost, pojďme se ale zaměřit i na další a trochu netypické nápoje a jejich sklenice. Nápoje, které nepijete nejspíše každý den, je dobré umět si náležité vychutnat.

Tequila

Možná vás to překvapí, ale takový lahodný a speciální nápoj, jako je tequilla, nemusíte pít pouze z panákovky, ale můžete mít speciální skleničky přímo pro tento nápoj. Jednoduše ji můžeme popsat, jako skleničku podobné sklence na šampaňské, ale daleko menší. Sklenky jsou také vhodné na podávání brandy, takže už jen připravit sůl, nakrájet limetky a jdeme na to.

Portské víno

Skleničky na porto nebo-li portské víno jsou na našem seznamu jedny z nejpodivnějších a zároveň možná i nejoriginálnější ze všech, o kterých jsme už dříve psali. Možná jste se s takovou sklenkou setkali jako děti, když v pohádce z kouzelné láhve vyšel duch. Originální sklenice vypadají přesně tak - se širokou baňkou, která se u hrdla zužuje. Při nalévání se do nádoby musí dostat co nejméně vzduchu, aby víno neztratilo na své síle a vůni. Tento typ sklenic se datuje přibližně někdy k 17. století[1], prameny však neuvádí přesné datum.

Grappa glass

Grappa je typ nápoje původem z Itálie, jedná se o pálenku z vína nebo matoliny, takže její obsah alkoholu je v rozmezí 35 – 60 %. Proto se to s velikostí skleničky nepřehání. Pro uchování perfektní chuti je sklenice ve tvaru žárovky ve spodní části a nahoru už směřuje v rovném oválu kvůli lepšímu vychutnání aroma.

Samozřejmostí je, že pro všechny typy skleniček musíme vybrat i dobrý čisticí prostředek pro mytí v myčce. Na veškeré skleničky a nádobí je ideální Finish Quantum Max, který se postará o křišťálovou čistotu, zamezí šmouhám na skle a také ochrání strukturu skla proti korozi a dalším negativním vlivům, například vodnímu kameni atd. S Finish se nemusíte bát o čistotu a životnost vašich skleniček, protože právě to umí skvěle.

Podíl: