Bakterie - nebezpečí v kuchyni

 

Asi vás nepřekvapí, že v kuchyni je potřeba dbát na správnou hygienu a čistotu. Kuchyně je místo, kde připravujeme pokrmy, skladujete potraviny, ale také tu i jíme. V kuchyni existují problémová místa a zákoutí, kde se ukrývají bakterie. My se na tato místa zaměříme a podíváme blíže. Pokud se jedná o myčku na nádobí, Finish čistič myčky, leštidlo a sůl do myčky jsou pro vás dostatečným pomocníkem. Pojďme se ale podívat i na další nebezpečná zákoutí v kuchyni.

Kuchyňský dřez

Může vás to překvapit, ale v dřezu na nádobí se vyskytuje opravdu hodně bakterií, protože tam často oplachujete veškeré zbytky od jídla a od potravin. Proto pokud to jen lze, snažte se mýt nádobí v myčce na nádobí, protože když používáte pravidelně, alespoň jednou týdně čistič do myčky Finish, vaše nádobí bude stále čisté a lesklé. Nejhorší chybou je, myslet si, že když v dřezu protéká hodně vody, tak tam nečistoty a bakterie nejsou. Naopak v takto vlhkém prostředí se jim daří velice dobře. Nezapomínejte proto ani na čistotu dřezu.

Odkapávač na nádobí

U odkapávače na nádobí je to podobné jako u dřezu. Dbejte i zde na čistotu. Snazším řešením je samozřejmě používat myčku a po dokončeném mycím cyklu tam nádobí nechat. Pokud budete mít návštěvu a na odkapávači nemáte žádné nádobí, protože jej  máte v myčce, tak to také vypadá daleko lépe. Při správné cirkulaci vody v myčce budete mít krásně čisté a lesklé nádobí a to i bez šmouh po oschnutí.

Kuchyňská deska

Kuchyňská deska by měla být vždy čistá. Důvod je vám asi zřejmý.

Níže pro vás máme pár tipů na co si dát pozor a čeho se vyvarovat:

  • Před každou přípravou jídla si důkladně omyjte kuchyňskou desku.
  • Nečistoty z kuchyňské desky se snažte vždy ihned setřít anebo vyhodit.
  • Ujistěte se, že máte vždy čisté ruce, a to zejména, pokud pracujete se syrovým masem, vajíčky, atd.
  • Při přípravě jídla mějte čisté nástroje, krájecí nože, kvedlačky, příbory, atd.

Kuchyňská prkénka

Prkénka v kuchyni jsou jednou z nejlehčích kuchyňských pomůcek, které dokážete udržovat čisté. Kuchyňská prkénka není problém umývat v myčce na nádobí. Ideálně je dávejte do horní police v myčce. Je také vhodné rozlišovat prkénka podle potravin. Například mějte jedno prkénko na krájení zeleniny, další na maso a třetí například na ryby. Nebojte se, prkénka se vždy upotřebí.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, na které je potřeba myslet při práci v kuchyni, je hygiena a čistota. Pokud se jedná o myčky na nádobí, tak s tím vám Finish rád pomůže. Pro perfektní čistotu a lesk doporučujeme používat Finish Quantum Max Shine & Protect, aby vaše myčka pracovala co nejdéle a nejefektivněji. Nezapomínejte také na její pravidelnou údržbu. K tomu vám pomůže Finish čistič do myčky, sůl do myčky (pokud máte tvrdou vodu) a vhodné je také použití osvěžovače do myčky Finish.

Podíl: