Co dělat, když máte tvrdou vodu?

Pojem tvrdá voda není ničím výjimečným a může se týkat i vaší domácnosti. Někomu může tvrdá voda více chutnat, ale může také způsobit šmouhy na skle a mnohem více hrozí nahromadění vodního kamene ve vaší myčce. Jak s tím bojovat vám poradíme právě zde[1].

Tvrdá voda

Tvrdost vody ovlivňuje její chemické složení, hlavně obsah minerálů. Jedná se především o množství hladiny vodíku a hořčíku v přepočtu na jeden litr vody. Opakem je pak měkká vody, kdy vám voda tzv. více pění a má trochu slanou příchuť (ionty sodíku).

Konvice je vodítkem

Nejviditelnější důsledek tvrdé vody je vodní kámen. Pokud se podíváte na dno vaší varné konvice, na spirály topného tělesa, budete vědět, na čem jste. Tvrdá voda má bohužel i další efekty, jako jsou např. vysušování pokožky, šmouhy na skle a snížení životnosti vašich kuchyňských spotřebičů. Při usazeninách vodního kamene bude ohřev vody ve vaší varné konvici déle trvat, a to se také negativně projeví na energiích.

Jak se vypořádat s tvrdou vodou?

V myčce na nádobí může mít tvrdá voda dva negativní efekty. Jsou to vznik vodního kamene a s tím související šmouhy na skle. Problém ale má řešení.

My vám doporučujeme právě tato:

  • Abyste se zbavili usazenin a minerálů (zejména vápence) uvnitř myčky, pravidelně používejte sůl do myčky. Zvýší se vám tím výkon myčky, čistota a také předcházíte vzniku šmouh na skle.
  • Abyste měli perfektní čistotu a lesk bez šmouh, je potřeba používat kvalitní čisticí prostředek. Ideálním pomocníkem je Finish leštidlo Power & Pure. Ušetříte si čas, starosti i námahu.

 

Podíl: