Detoxikace myčky na nádobí

Myčka na nádobí je bezesporu jedna z nejvytíženějších pracovních zařízení ve vaší kuchyni. Po delší době pravidelného užívání vám může ledacos napovídat o dlouhém užívání. Může se jednat o tukové usazeniny, zbytky jídla nebo vodní kamen. Pokud jste si už začali všímat, že myčka nefunguje tak, jak by měla, je to ten správný čas na kompletní servis, který potřebuje. V této příručce se dozvíte, jak čistit myčku kousek po kousku. Pomůžeme vám udržet lepší výkonnost a životnost vaší myčky.

Jednotlivé části

Když otevřete dveře od myčky, tak uvidíte některé části, které můžete sami vyčistit. V některých případech je jedná o oddělitelné části, jako jsou filtry, stojany a dokonce i úchytné ramena na police. Díky tomu se můžete dostat do těžko přístupných míst v myčce. Například pod filtr, nebo za rameno polic. Zřejmě tam najdete nějaké nečistoty nebo případně malé kousky jídla. Ideální pro čistění je použít již starý vyřazený kartáček na zuby. S kartáčkem se dobře dostanete do těžko přístupných prostorů myčky. Stačí použít trochu teplé mýdlové vody. Je ovšem potřeba, nezapomínat na panty u dvířek od myčky anebo samotné rohy myčky. Pořádně nečistoty, špínu a zbytky od jídla odstraňte. Rozdíl hned poznáte!

Čistič do myčky

O čistotě nádobí nerozhoduje pouze samotná myčka, ale i další příslušenství. Čistota potrubí, čerpadel, ale i třeba tvrdost vody. Proto je potřeba tuto údržbu nepodceňovat a pravidelně používat čistič. Pomůžete tím eliminovat výskyt vodního kamene a výkon vaší myčky bude optimálnější.

Čistič myčky Finish řádně odstraňuje různé tukové usazeniny, vodní kámen i zbytky jídla. Dostane se důkladně i do těch nejmenších koutů vaší myčky. Při nepoužívání čističe se vám může stát, že za pouhých pár měsíců měsíců  budete mít v myčce mnoho nečistot nečistot a tukových nánosů.

Postup je jednoduchý. Stačí v myčce navolit váš teplotně nejvyšší program mytí a při aplikaci čističe jej pouze zapnete a necháte působit. Následně otevřete dvířka a po vyschnutí bude vaše myčka uvnitř krásně čistá.

Podíl: