Jak efektivně naplnit myčku nádobím

Každý z vás určitě plníte myčku nádobím odlišně. Někdo zprava doleva, někdo podle přihrádek a někdo a to nejspíše většina z nás "miluje“ tzv. pouze zepředu a dozadu, až ty poslední kousky. 
Nicméně jsme se my všichni ve Finishi zamysleli, jaký je nejlepší způsob plnění myčky a přišli jsme na to. Veškeré naše nápady v kombinaci s nejlepšími mycími přípravky Finish Quantum budou znamenat, že vaše nádobí bude doslova jiskřit a zářit.

Nádobí naspod, skleničky nahoru

Může se to zdát jednoduše, ale pro správné a rychlé naplnění myčky je zapotřebí umět položit nádobí, tak jak doporučujeme. 
•    Zpravidla by měly být sklenice a skleničky na horní polici a nejlépe vzhůru dolů.
o    Sklenice, skleničky na víno, skleničky na panáky, na koňaky a jiné by neměly být problém pokládat na horní polici a s většími sklenicemi si nemusíte lámat hlavu, protože je případně můžete dát klidně i dolů.
o    Pokud máte určité ještě držáky v myčce na sklenice, tak jej pro váš klid můžete použít, aby se žádné sklo nepotlouklo.
•    Nádobí a talíře by měli odpovídat velikostí přihrádek v myčce (zkuste plnit myčku zezadu, protože to pomůže následnému vytahování po ukončení mycího procesu.
•    Větší talíře by měly být umístěny dále na boku nebo zezadu, protože to umožní lepší proudění vody uvnitř myčky.

Bez předmytí

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak naplnit myčku a zaručit skvělý účinek je, aby zbylo na nádobí minimum zbytků z jídla. Zbytečně tím zašpiníte filtry a i případná cirkulace vody je daleko lepší. A v neposlední řadě ušetříte i spotřebu vody a energií.

Dávej si pozor na misky

Pokud budete skládat misky na sebe, tak zamezíte správné cirkulaci vody a nemusí být důkladně omyté. Misky mohou také zakrývat talíře a jiné nádobí, proto je dobře, abyste se snažili skládat misky vedle sebe do polic v myčce a ideálně dnem dolů.

Zlaté pravidlo

Náš tip číslo jedna je, abyste nepřeplňovali myčku nádobím, protože poté může být proces mytí daleko delší a není zaručeno, že bude veškeré nádobí krásně a správně omyto. Dejte si záležet na skládání nádobí do myčky, protože lepší je si dát záležet na přípravu, než opakovat mytí z důvodu, že jste spěchali a ledabyle naplnili myčku nádobím. Nejlepší Finish Quantum přípravky do myček na nádobí vám v tomto boji dosti pomohou.

Podíl: