Jak mít ostré nože

 

Nože v kuchyni jsou jedním z nejvšestrannějších pomocníků, které pravidelné používáte. Pomáhají vám, jak při porcování zeleniny, masa atd. Stejně jako u nožů se vyplatí kupovat kvalitní produkty, vyplatí se to i u čisticích prostředků. Abyste měli pořád správné ostří, je potřeba umět se o nože postarat. Níže vám o tom povíme více.

Použití nožů

Téměř při každé přípravě jídla budete potřebovat nůž, používáte jej denně ani si to někdy neuvědomujete.

Máme pár tipů:

  1. Pokud chcete předcházet tupení ostří u nožů, můžete např. pro škrábání použít opačnou stranu čepele.
  2. Pokud si budete předávat nůž mezi sebou, jednoznačně a vždy rukojetí napřed. Opatrnost proti pořezání nikdy nepodceňujte.
  3. Často dochází k opotřebení nožů při pouhém kontaktu s deskou. Obzvlášť když používáte skleněné, nebo keramické prkénko. Zkuste používat pouze dřevěná anebo umělohmotná prkénka a uvidíte, že vaše nože budou stále ostré a připravené.

Při ukládání nožů se zkuste rozhodnout pro magnetický držák na stěně. Nože budete mít mimo dosah dětí, budou po ruce a také nebude docházet ke zbytečnému tupení ostří někde v šuplíku s ostatními příbory.

Ostření nožů

Pro ostření nožů existují dvě základní varianty. Buď si budete ostřit vaše čepele nožů doma, například pomocí elektrického brousku, anebo případně jednou za čas si je necháte nabrousit od profesionálů. Tuto službu nabízejí většinou různá řeznictví, která z vašeho nepoužitelného tupého nože dokáží během chvilky opět udělat takové ostří, s jakým bude radost krájet.

Mytí v myčce

Ruční mytí nožů se úplně nedoporučuje, kvůli bezpečnosti a pracnosti. Dát je umýt do myčky je určitě jednodušší varianta. Ovšem naše doporučení je, abyste dali nože zvlášť od příborů do jiné přihrádky v myčce. Tím předcházíte zbytečnému tupení o hrany ostatního nádobí během mycího cyklu. Pro perfektní čistotu a lesk použijte Finish Quantum Max tablety do myčky, které se o vše postarají. Díky správnému čisticímu prostředku budete mít zaručenou čistotu a lesk jak u nádobí, tak i u vašich nožů.

Podíl: