Jak najít v kuchyni místo pro myčku?

Pokud žijete dlouhou dobu ve stejném bytě nebo domě, tak už si zvyknete na vaši kuchyň a těžko si po čase dokážete představit, že byste ji měnili a případně ještě rozšiřovali. Kuchyň máte uspořádanou podle vlastních specifik a potřeb, ale co dělat, pokud se rozhodnete pro přidání myčky na nádobí? Níže pro vás máme pár tipů, jak si umět udělat místo v kuchyni, aby vás prostor neomezoval a abyste měli zároveň vše po ruce.

Myčka nádobí vám ušetří mnoho času a i financí. Finish má pro vás pár rad, jak si umět pohrát s prostorem v kuchyni, aby se tam krásně vešla myčka a vy neměli žádné problémy s její instalací a provozem.

Jsou různé druhy velikostí myček a my pevně věříme, že do každé kuchyně se tento pomocník dokáže vejít.

Vždy je prostor na stěnách

V kuchyňských skříňkách můžete udělat místo velice snadně. Finta je v tom, že například nože, krájecí prkénka, pánve atd. pověsíte jednoduše na zeď.

-          Abyste vždycky neměli přeplněný odkapávač nádobím, tak ho klidně aplikujte na zeď. Nádobí vám rychleji uschne a nebudete jej muset neustále skládat a vykládat ze skříněk.

-          Můžete také využít závěsný stojan na koření. Ušetří vám to mnoho místa ve skřínkách a koření budete mít lépe po ruce při vaření.

-          Takový závěsný magnetický stojan na nože není vůbec k zahození a je více užitečný. Máte všechny nože pěkně na očích a také je daleko menší riziko, že se omylem říznete při uchopování nože, oproti skladování nožů v šuplících.

Jak využít vyšší prostory

Pokud je to jen trochu možné, tak se snažte dát skříňky nahoru. Do vrchních polic určitě dejte nádobí a drobnosti, které používáte pouze ve výjimečných situacích, jako jsou například svátky anebo narozeniny. Pokud chcete mít v kuchyni prostor a pořádek, tak se nebojte investovat peníze do horních polic.

Místo je i dole u země

Pokud budete dávat věci nahoru do poliček, tak je dobré si vzpomenout i na prostor u země. Často mají mycí linky a skříňky dole u země trochu prázdného prostoru, abyste mohli lépe přistupovat k věcem uvnitř.  Mezera mezi podlahou a dnem skříňky je přibližně 10 cm[1], tak akorát na vaše nárty. Tuto mezeru můžete využít a například ji vyskládat různými konzervami, které tam akorát zapadnou.

Krabičky na úsporu místa

Můžete použít krabičky/vaky a přesypat do nich různé křupky a jiná jídla. Funguje to na principu, že do vaku nasypete potraviny a poté z nich pouze dostanete vzduch pryč. Ušetříte tím mnoho místa, které by jinak zbytečně zabíral vzduch a vaše potraviny jsou zavakuované. Určitě je lepší skladovat křupky, sušenky a podobné věci někde zavakuované v krabičkách, než ve skřínkách, lednicích a podobně.

Tak a to jsou naše rady, jak si umět udělat v kuchyni místo pro vaši novou myčku. Nezapomínejte na výběr správné myčky, která bude vyhovovat vašim potřebám. Na trhu je široká nabídka různých kategorií a velikostí, takže věříme, že si vyberete tu pravou a budete spokojeni.[1] http://ergonomics.about.com/od/kitchen/f/toe_kick_dim.htm

Podíl: