Jak sůl efektivně působí v myčce na nádobí?

Že je sůl nezbytnou součástí vaření o to, asi nikdo z nás nepochybujete. Ono se nadarmo neříká, že sůl je nad zlato. Využití soli ovšem sahá daleko dál, než jen pouze k ochucení pokrmů. Například sůl do myčky na nádobí je taktéž nezbytnou součástí. Aby vaše myčka dobře pracovala, tak je třeba používat Finish sůl do myček na nádobí, protože vám zajistí optimální mycí cyklus a taktéž i zamezí ukládání nečistot na nádobí. Myšlenka proč používat sůl do myčky vám ze začátku může připadat záhadná a podivná, ale níže je seznam, proč sůl je pro myčku na nádobí prospěšná.

  1. Sůl do myček obsahuje chlorid sodný. Jedná se o chemickou sloučeninu, která je součástí mořské soli. Finish sůl je chemicky ošetřena, tak aby neobsahovala příměsy železa a různých uhličitanů, které mohou způsobovat tvrdou vodu. To následně může vést k vytvoření vodního kamene a ucpání trysek a vodních těles v myčce.
  2. Sůl si můžete představit, jako aviváž do pračky. Vylepší vám mycí efekt a brání usazováním různých nečistot na nádobí.
  3. Způsob, jakým sůl v myčce funguje je takový, že pomocí iontoměřiče (zásobník s pryskyřicí) se dostává do myčky voda pouze, která neobsahuje vápník, ani další minerály.
  4. Sůl do myček na nádobí má mnohem větší tablety, než běžné a to pomáhá k jejich pomalejšímu rozpouštění. Pokud by byly granule jemnější, tak riskují zablokování změkčovače vody.
  5. Sůl do myčky díky svým speciálně rozpustným látkám dokáže působit pozitivně během celého mycího cyklu a to jak na mastnotu, tak i na tvrdost vody, neboli její změkčení. To obyčejná kuchyňská sůl nedokáže.

Sůl do myčky používejte do změkčovače, který se nejčastěji nachází ve spodní části myčky, blízko odtoku. Odšroubujte uzávěr a nasypejte sůl do nádržky. Pokud tam bude voda, tak to nevadí a taktéž můžete přisypat sůl. Při mycím procesu se stejně sůl přemění v solný roztok, takže smíchání s vodou hned na začátku vůbec nevadí. Zašroubujte uzávěr a případně i u moderních myček na nádobí si můžete nastavit tvrdost vody, kterou si přejete. Optimální výměna soli v myčce je okolo jednoho měsíce, ale se lišit podle četnosti využití myčky. Pokud si nejste jisti, tak není nic jednoduššího než se zeptat vašeho místního odborníka na myčky a na tvrdost vody.

Nemusí to tedy být tak hloupé používat sůl do myček, nemyslíte? Používejte Finish sůl do myček na nádobí a budete mít zajištěné, že vaše nádobí bude čisté a vaší myčce prodloužíte životnost.

Podíl: