Jak vyskládat kuchyňské nádobí do myčky

hints_tips_without_text

Určitě to z vás udělal každý. Naplnili jste myčku nádobím a u některého jste si nebyli jisti, zdali jej můžete mýt v myčce, tak jste jej raději umyli ručně v dřezu. V kuchyních máme už mnoho vybavení, které se specializují na různé úkony, a zároveň přitom musíme následně řešit, co a jakým způsobem můžeme, či nemůžeme omývat a zacházet s nimi. Což vám následně zabere zbytečný čas, nemyslíte?

My jsme dali dohromady seznam nádobí, u kterého si myslíme, že jsou nejčastějšími v kuchyni, u kterých si tolik nemusíte být jisti, zdali je můžete dávat do myčky. S přípravky Finish do myček na nádobí vám ušetříme čas a úsilí. Níže jsou naše rady a doporučení.

Struhadlo na sýr

Pokud jej používáte a zůstanou vám menší kousky na řezných nožích, tak to není problém a stačí pouze položit struhadlo na spodní polici myčky. Zbytek za vás obstará tlak a voda při mytí a po zbytcích sýra nebude, ani památky.

Kuchyňský šlehač

Šlehač často používáte na šlehání vajec a mouky a každý z nás ví, jak snadno a rychle se přístroj zašpiní a nedej Bože, pokud špínu necháme zaschnout. Tak s mytím strávíte pořádná čas. Teď už se toho, ale nemusíte obávat. Stačí šlehač položit do horní přihrádky v myčce a ujistěte se, že jste přidali tablety Finish Powerball do myčky. Přípravek Powerball dokáže odmočit i zaschlou špínu a je zároveň šetrný na nádobí.

Ruční kráječ mandolína

Mytí tohoto přístroje je opravdu jednoduché. Stačí je položit na spodní polici do myčky a voda zajistí, že se zbavíte veškerých nečistot a zbytků toho, co jste krájeli a může se jednat například o různé maso, zeleninu, či ovoce.

Lis na česnek

Důležité je mít na paměti, že u lisu na česnek je zapotřebí zajistit, aby se voda a mycí prostředky dostaly skrz malé otvory. Nejjednodušší způsob, jak to udělat je, umístit lis do stojanu na příbory, ale s každým ramenem v jiné části.

Lis na brambory

Je docela velký a kam s ním, aby nám v myčce nedělal neplechu, nebo dokonce něco nerozbil při samotném mytí. Nejlepším řešením je snížit horní přihrádku v myčce, pokud je to možné a umístit lis plochým povrchem směrem dolů. To umožní vodě a mycím prostředkům se dostat tam, kde je potřeba. Taktéž zamezíte, že nebude padat nebo se pohybovat mezi stojany.

Postupujte podle těchto postupů a věříme, že vždy najdete optimální řešení. Jen se vždy ujistěte, že výrobce kuchyňského nástroje výslovně nezakazuje mytí v myčce. Jedná se opravdu pouze, ale o minimum nádobí. Berte to tedy tak, že není žádný důvod se zbytečně starat o čistotu nádobí a například na vícekrát jej omývat. Přípravek do myčky Finish Powerball to za vás vyřeší.

Podíl: