Jakou vybrat myčku nádobí?

Uvažujete o koupi nové myčky na nádobí do domácnosti? Rádi vám s tím poradíme. Ukážeme vám naše tipy podle čeho vybírat, abyste vy i vaše rodina byli spokojení a brali myčku jako nového člena rodiny.

Kompaktní myčky

Pokud máte v kuchyni omezený prostor, ideální volbou je malá kompaktní myčka (volně stojící). Její velikost není o moc větší než veliká mikrovlnka (50 x 50cm) a vejde se do ní až šest sad nádobí. Je ideální pro toho, kdo bydlí sám nebo pro páry, které si doma tolik nevaří. Také se hodí například do karavanů a obytných vozů na cestování.

Tento typ myčky je ideální, pokud jste v podnájmu, protože při dalším stěhování si ji můžete v klidu odvést. Určitě vám výborně poslouží i v dalším bytě. Není potřeba dlouhá instalace a zapojování myčky do provozu, takže se není čeho obávat. Perfektní místo pro tento typ myček je někde v koutu na kuchyňské desce, případně blízko dřezu kvůli odtoku vody. Pro dlouhou životnost a spolehlivost myčky doporučujeme pravidelně používat Finish prostředky do myček na nádobí.

Úzké myčky

Máte v kuchyni málo místa? Pokud mezi skříňkami najdete prostor 45 cm, tak se vám tam krásně vejde úzká myčka na nádobí. Díky tomu si ušetříte drahocenné chvíle při mytí nádobí a v neposlední řadě i finance.

Tato varianta je vhodná pro jednotlivce, páry nebo mladé rodiny. Oproti běžným myčkám, které mají šířku 60 cm, se i do úzké myčky vejde  dostatek nádobí (9 sad nádobí). Díky mnoha nastavitelným mycím programům pro vás mytí nádobí už nebude na obtíž, ale spíše radostí.

Cena těchto myček se pohybuje už od 5 tisíc, což je přijatelná cena. Typ si můžete vybrat buď volně stojící anebo vestavný. Další předností je úzký a aerodynamický vzhled, což je v moderních kuchyních velice trendy.

Standartní myčka

Pokud jste veliká rodina nebo jen hodně a rádi vaříte, určitě doporučujeme pořídit si standartní velikost myčky.

Typy myček ke koupi jsou stejné jako u předešlých variant. Mohou být volně stojící nebo, u těchto větších variant je to i častější, vestavěné myčky. Často se jedná o zabudované kuchyňské myčky, které mají integrovaný systém na ovládání, který je velmi jednoduchý. Může jít o trochu dražší variantu myčky, ale uvidíte, že se vám nákup vyplatí. Zejména, pokud máte velkou rodinu a hodně nádobí.

Standartní myčky mají často vyklápěcí dvířka, proto je důležité s rozměry myslet i na toto. Klasicky se do myčky vejde 12 – 15 sad nádobí. Důležitými faktory, které je potřeba neopomíjet jsou hlučnost myčky, spotřeba vody a možnost volitelných mycích programů.

Veliké myčky mají vlastnosti často na té nejvyšší úrovni. Teď už je jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Nabídka na trhu je dostatečně široká a zajímavá.

Podíl: