Jakou zvolit teplotu vody pro mycí proces v myčce

Pravděpodobně jste se nikdy pořádně nezajímali o to, jak funguje vaše myčka, a také jste asi nikdy neřešili, co dělat pro to, abyste předcházeli různým problémům s myčkou. Třeba vás někdy zarazilo, že myčka má možnost nastavení teploty u různých mycích procesů. Jakou teplotu tedy zvolit? O tom všem vám povíme níže.

Výrobci myček se snaží navolit základní mycí cyklus účinně tak, aby se špinavé nádobí zbavilo nečistot, zbytků jídla a také aby se úplně rozpustil čistič. Často se jedná o teplotu okolo 65 – 70°C. Po mytí následuje ještě oplachovací proces, při kterém teplota vody ještě o trochu stoupne, aby bylo vše dezinfikované a dalo se z talířů bez obav jíst. Voda se při tomto procesu ohřeje na cca 80°C.

Vysoká teplota vody

Vzhledem k těmto vysokým teplotám a složení vody, kde mohou být složky vápníků a horčíku, vzniká riziko vodního kamene. Je potřeba toto riziko nepodceňovat a alespoň jednou měsíčně použít čistič myčky. Velice efektivním řešením na vodní kámen je čistič myčky Finish. Čistič vám zajistí optimální výkon myčky, pokud máte čistou myčku, tak i vaše nádobí bude zářit leskem. Díky vyšší teplotě se dostanou z myčky i usazeniny zbytků jídla a tuků.

Příliš velké teplo

Další nevýhodou vysoké teploty může být to, že se díky ní smíchávají uvolněné molekuly skla a mycích prostředků. To může oslabit strukturu skla, proto nezapomínejte ani na ochranu sklenic.

Finish nabízí čistící prostředek, který dokáže uchránit vaše sklenice a zároveň zamezit šmouhám na skle. Je to snadné. Používejte Finish Quantum Max Shine & Protect, který dodá vašemu nádobí oslnivou čistotu a lesk. Pokud budete do myčky používat kvalitní prostředky, zefektivníte mycí proces a životnost samotné myčky.

Podíl: