Na co je potřeba myslet při výběru nového bydlení?

Ať už budete přemýšlet o koupi nového domu, bytu nebo jiné změně bydlení,  jedná se vždy o podstatný krok, který je potřeba si náležitě rozmyslet. Níže jsme pro vás připravili pár bodů, se kterými byste měli začít.

Na penězích záleží

Jednou z nejdůležitějších věcí, na které je potřeba myslet, je, jestli si změnu bydlení můžeme dovolit. Kalkulace je snadná. Spočítejte si váš čistý měsíční příjem a od něho začněte odečítat vaše náklady na bydlení, stravu, dopravu, různé poplatky jako jsou platby za mobil, televizi, případné půjčky atd. Podle toho kolik vám zbylo, můžete pak začít kalkulovat, co se zbylými financemi.

Pokud půjdete do pronájmu, určitě se dopředu důkladně optejte na měsíční náklady včetně plateb za elektřinu, teplo, vodu nebo internet.

Při koupi nového bytu nebo domu se dostatečně informujte na dodatečné poplatky agentuře za zprostředkování nebo poplatky za právníky, kteří zajišťují přepisování nemovitosti do vašeho vlastnictví.

Lokalita, velikost, okolní prostor

Lokalita bydlení je samozřejmě také důležitá a nemusí jít pouze o krátkou cestu do práce nebo do školy. Vezměte v úvahu i  takové faktory jako, kde se během týdne často pohybujete a podle toho volte místo, kde byste chtěli bydlet. Nezapomínejte na to, že bydlení si pravděpodobně kupujete na delší dobu, tak se podívejte, zdali máte v okolí dostatek vyžití pro vaše aktivity, volný čas a zábavu.

Co potřebujete a co chcete?

Když už se konečně nastěhujete do vašeho vysněného obydlí, je potřeba si jej alespoň trochu vybavit. Mezi základní vybavení patří postel, stůl, židle nebo některé kuchyňské spotřebiče. Na začátku bude zařizování poměrně hodně, takže se vám bude hodit případná pomoc rodiny. V kuchyni také velice oceníte myčku na nádobí, protože pokud přijdete unavení domů z práce, věřte, že jediné na co budete myslet je najíst se, osprchovat a jít spát. Postupem času a během volných víkendů si budete moci vaše obydlí zkrášlovat a vylepšovat. Na začátku je tedy nutné myslet alespoň na základní vybavení, abyste se měli od čeho odrazit.

Při nákupu spotřebičů pečlivě vybírejte

Až budete mít trochu volného času,  podívejte se na výběr domácích spotřebičů. Hlavní jsou nejpoužívanější spotřebiče a doplňky jako vysavač, sporák, lednice, hrnce, příbory a mnoho dalšího. Pamatujte i na případné dokupování sad nádobí, protože nádobí se vždycky hodí. Snažte se rozložit si finance průběžně a neutratit všechno naráz.

Manipulace a čistota bez potíží

Na stěhování si můžete najmout stěhovací firmu, ale buďte připraveni, že za to pěkně zaplatíte. Raději se snažte využít vlastní zdroje, kamarády a další známé. Pokud se vydáte do supermarketu na velký nákup, nezapomeňte si také koupit čistící a mycí prostředky do domácnosti, ať máte doma hezky čisto a útulno.

Pokud máte myčku na nádobí, tak jednoznačnou volbou mycího přípravku je Finish Quantum Max*. Vaše nádobí bude po každém mytí vypadat jako nové. Pro ještě lepší lesk nádobí můžete do myčky přidat leštidlo Finish s vůní citronu. Vaše nádobí krásně provoní a neucítíte už žádný zápach z mycího cyklu, tedy například zápach ze zbytků jídla.

Po vydařeném stěhování je potřeba se pořádně odměnit, takže lahvinka vína nebo sklenička něčeho ostřejšího z baru také není na škodu.

 

* Nechrání před mechanickým poškozením nebo již dříve poškozenými produkty.

Podíl: