Nespokojenost: Nespolehlivá myčka

Myčka umí krásně a rychle umýt nádobí. Zdlouhavé mytí nádobí ve dřezu vám určitě zabere dost času a námahy. To se prostě někdy stává. My vám v tomto článku dáme tipy na perfektně čisté nádobí při každém mytí.

Příznaky špatně fungující myčky

Existují některé typické příznaky, proč vaše myčka nefunguje na sto procent perfektně. Hlavní z nich bývá množství a velikost zbytků od jídla na nádobí a také naplnění myčky. Další příznak může být, pokud necháváte nádobí dlouho v myčce. Určitě se vám už někdy stalo, že jste zapomněli na nádobí a zůstalo tam pár dní. V myčce může vzniknout nepříjemný zápach a to není moc příjemné.

Důvody špatného mytí

Může se vyskytnout mnoho důvodů, že váš mycí cyklus v myčce nebude úplně optimální. Jedním z důvodů může být tvrdá voda a usazování vodního kamene. V myčce necirkuluje optimální množství vody a to má negativní následek. Další z možných důvodů je, že vám po mytí zůstane voda v myčce a vymění se až při následném mycím cyklu.

Nicméně, ať se jedná o jakýkoliv problém, hlavní je, se snažit problémům předcházet. Proto používejte pravidelně čistič do myčky. Níže jsme připravili jednoduchý postup.

 

Řešení

  1. Ručně zkontrolujte oddělitelné části v myčce, jestli nejsou zanesené nečistotou a případně je vyčistěte. Zejména se jedná o filtry. O ty je nutné se starat obzvlášť pečlivě.
  2. Zkontrolujte těžko přístupná místa v myčce. Jsou to nejčastěji ramena a kouty u myčky. Ovšem správné čističe vám s tímto pomohou. Samozřejmostí je pak i čisté potrubí.
  3. Nakonec alespoň jednou za tři měsíce použijte Finish čistič myčky pro kompletní vyčistění. Čistič vám z myčky odstraní mastnotu, vodní kámen, zbytky jídla a další nečistoty. Rozdíl a kvalitu mytí hned poznáte.
Podíl: