Odstranění skvrn od čaje na sklenicích

5

Pití čaje je pro mnoho zemí a kultur doslova tradicí, bez které se neobejdou. Pro servírování čaje už nejsou typické jen keramické hrníčky, ale čím dál více lidí začíná používat skleničky. Je vcelku jedno, v jakém pohárku čaj pijete, nepříjemné skvrny dokáže udělat kdekoli. Máme na mysli hlavně prstenec z čajové usazeniny uvnitř skleničky nebo hrnečku vytvořený čajem, který nedopijete.

Proč používat k pití čaje skleničky?

Níže jsme pro vás připravili důvody, proč je pití čaje ze skleniček lepší, než z keramických hrnků.

  1. Prvním a základním pozitivem je průhlednost sklenice, takže krásně vidíte zabarvení čaje. Jednoduše tím zjistíte, jestli už je čaj dostatečně vylouhovaný a budete si moci vychutnat perfektní aroma a vůni.
  2. U skla hrozí daleko menší riziko koroze oproti keramickým hrnečkům. Právě u keramických nedokonalostí hrnků hrozí smíchání molekul keramiky s nápojem. Pak už se nebude jednat o požitek z čaje. Sklo je jemné a hladké, takže koroze jsou v daleko menší míře.
  3. Sklo se daleko lépe udržuje čisté oproti keramice, protože nečistoty jsou samozřejmě lépe vidět. Dalším faktorem je, že keramické hrníčky mají porézní vlastnosti, takže čištění je obtížnější. Skleničky lze také daleko lépe mýt v myčce na nádobí, protože jsou skladnější a vejde se jich do myčky více.

Nevýhody sklenic na čaj

Jedna z hlavních nevýhod skla je jeho velká vodivost tepla. Zejména to pocítíte u horkých nápojů. Pokud máte čerstvě zalitý čaj a chcete uchopit skleničku do ruky, dávejte si opravdu pozor, ať se nespálíte. Rusové právě pro tyto případy vynalezli tzv. „podstakannik“ [1]. Druhým negativem skleniček může být menší odolnost skla. Platí to zejména u nekvalitních produktů. Takzvaný teplotní šok neboli velký rozdíl teplot, může způsobit korozi skla nebo rovnou jeho rozbití.

Mytí a čištění sklenic po čaji

Bez ohledu na to, jaké budete používat šálky nebo skleničky je zapotřebí nepodceňovat skvrny od čaje, protože ty jdou dolů těžko. Nezoufejte, Finish tablety do myčky jsou připravené i na tento případ, a proto si i s těmito skvrnami dokáží hravě poradit.

S nečistotami a skvrnami si Finish poradí, ale co když se vám začnou objevovat i šmouhy na skle a sklenicích? Nebojte se a důvěřujte prostředku Finish Quantum Max Shine & Protect, který je účinný a zároveň šetrný ke sklu. Ochrání vaše sklo proti korozi a zároveň zabrání vzniku šmouh na skle.

Tak a to je vše. Vy si můžete v klidu a v pohodě vychutnat váš šálek čaje, Finish se postará o zbytek.

Podíl: