Pět základních věcí, bez kterých se kuchař neobejde

Ať už budete šéfkuchař vyhlášené restaurace v centru města anebo jen doma ve vlastní kuchyni, máme pro vás pár věcí, bez kterých se správný kuchař neobejde.

Spirálový kráječ

Tento magický nástroj funguje trochu jako ořezávátko. Využijete jej nejen pro tvorbu dekorativních prvků, ale usnadní vám i přípravu pokrmů. Díky tomuto struhadlu si lehce poradíte s přípravou zeleniny (např. cuketa, mrkev), s přípravou salátů anebo s vytvářením domácí pasty. Některá struhadla se dají rozebrat na menší částky pro lepší mytí nebo jej můžete rovnou mýt v myčce.

Kráječ na česnek

Pokud jste někdy používali lis na česnek, moc dobře víte, jak je to pracné a bohužel i málo efektivní. Ušpiníte spoustu nádobí, protože rozdrcený česnek se všechen nevymáčkne a musíte jej ručně dostávat ven například nožíkem. A pokud nejste úplný odborník, tak i krájení česneku není zcela snadné, proto vám kráječ na česnek vám zrychlí a hlavně zjednoduší práci. Díky tomu budete mít dokonale rozkrájený a umletý česnek, který pak můžete směle použít do pokrmů jako dochucovadlo. Většinu těchto kráječů poté můžete dát do myčky a nemusíte mít starosti s obtížným mytím nebo dlouhým schnutím.

Skleněná mísa s odměrkou

Skleněná mísa je o mnoho lepší než mísa neprůhledná. Díky tomu už pro vás nebude problém správně připravit těsto na pizzu, těstoviny, domácí chléb a jiné. Obvykle čisté sklo můžete používat i v mikrovlnce a o perfektní čistotu a lesk se postará Finish Quantum Max.

Odměrné lžičky

Můžete si myslet, že čajovou anebo polévkovou lžíci odměříte od oka, ale co když například budete muset odměřit pouze 3/8 čajové lžičky. Zejména při pečení mohou být tyto malé detaily rozdílem mezi úspěchem a neúspěchem. Nebojte se tedy trochu investovat i do tohoto vylepšení, protože se to určitě vyplatí. Nemusí se jednat samozřejmě pouze o pečení, odměrné lžičky oceníte i u koření, např. u pálivých chilli papriček.

Ohebné kuchyňské prkénko

Nenechte se zmást, pokud uvidíte tloušťku těchto plastových prkének, která se dají i snadno ohnout do trychtýře a jsou velice odolná. Dokonce se prodávají často v jedné soupravě, kde každé prkénko je barevně odděleno pro svůj účel (pro krájení ryb, pečiva, zeleniny, drůbežího anebo hovězího masa). Díky tomu pak nehrozí smíchání chutí a vůní. Pro perfektní čistotu bez různých šmouh na prkénku ale i dalšího nádobí doporučujeme používat Finish leštidlo do myčky. Dokonce i samotný proces schnutí bude díky tomu rychlejší.

Podíl: