Poradce při potížích s myčkou

Níže pro vás máme pět typických problémů, se kterými se můžete setkat, pokud máte myčku. Nemusíte se ovšem bát, poradíte si s nimi velmi jednoduše.

Šmouhy na skle

Tento problém je způsoben především tvrdostí vody. Tvrdá voda v sobě obsahuje mnoho nerostných surovin, které se následně mohou ukládat ve filtrech myčky, což může zapříčinit špatné fungování myčky. Proto je potřeba pravidelně, alespoň jednou měsíčně používat Finish sůl do myčky. Ochráníte tím vaši myčku před vodním kamenem a díky tomu budou i vaše skleničky bez šmouh.

Slaná chuť

Pokud používáte sůl do myčky jako změkčovač, vždy se ujistěte, že po mycím cyklu vše proběhlo v pořádku. Využijte na to cyklus pro nejvyšší teplotu a samozřejmě bez nádobí. Jedná se hlavně o odstranění vodního kamene, pročištění trubek, ventilů a filtrů. Pokud by problémy přetrvávaly a po mytí jsme měli slanou chuť na nádobí a na skleničkách, doporučujeme, aby se vám na myčku šel podívat odborník.

Zašpinění nádobí

Máte-li po mytí různé zbytky jídla a mastnoty na nádobí, může to být způsobeno špatnou cirkulací vody v myčce anebo zablokováním trysek a ostřikovačů uvnitř. Používejte pravidelně Finish čistič myčky, který vaši myčku zbaví mastnoty a dalších nečistot. Podívejte se také, jestli nemáte zanesené filtry od zbytků z jídla. Případně pro uvolnění můžete použít třeba párátko. Jak se říká, čistá myčka rovná se i čisté nádobí.

Skvrny na příborech

Skvrny na příborech mohou být způsobeny více faktory. Myčka může být zanesená různými zbytky nečistot, špatnou cirkulací vody, tvrdostí vody anebo i používáním nekvalitního mycího prostředku. Dále byste si měli dávat záležet, jak skládáte nádobí do myčky, a neměli byste zapomínat ani na příbory. Příbory přeplněná přihrádka bude mít za následek špatné umytí. Proto pravidelně používejte leštidlo Finish Rinse Aid, který vylepší a urychlí proces schnutí. Pro perfektní čistotu a stálost skla a jeho struktury používejte tablety Finish Quantum Max.

Bílý povlak na nádobí a sklenicích

Aby vaše nádobí bylo krásně lesklé a zářivé, používejte Finish leštidlo Rinse Aid a kvalitní Quantum Max tablety pro mycí cyklus. Tento povlak je způsoben tvrdostí vody, nicm. díky Finishi si s tím dokážete poradit.

 

*Finish nechrání před mechanickým poškozením anebo už částečně poškozené nádobím.

Podíl: