Pro a proti u myčky na nádobí

Myčka na nádobí byla vynalezena již v 19. století, ale má stále mnoho příznivců i odpůrců. Stále si spousta lidí myslí, že ruční mytí je rychlejší a efektivnější. Jsou přesvědčeni, že myčka má některé omezující limity a proto volí raději ruční metodu, která nemusí být šetrná k pokožce rukou. Moderní myčky už mají mnoho nastavitelných programů. Ať už se jedná o předmytí, odmočení nebo krátké programy pro malé množství nádobí.

Abychom vám ušetřili čas, připravili jsme seznam kritérií, jestli použít myčku na nádobí nebo zvolit raději ruční mytí:

Myčky na nádobí umí umýt důkladně i pánve

Někteří lidé mají mylný dojem, že u větších hrnců a pánví bude mít myčka problém je dokonale umýt. Není to pravda. Stačí dát intenzivnější mycí program a máte vystaráno.

Myčka neumí odstranit z nádobí zaschlé zbytky jídla

Další mylná představa je, že si myčka neporadí se zaschlými zbytky jídla na talířích. Opak je pravdou. Dokonce naopak, zvládne to daleko lépe a rychleji než u ruční námahy u dřezu. Finish přípravky obsahují výkonné enzymy, které rozpouští zbytky jídla.

Nádobí z myčky je křišťálově čisté

Hlavním problémem je dodržovat správné naplňování myčky. Ujistěte se, že máte v myčce dostatek místa a nádobí se nebude o sebe třít. Mycí prostředky obsahují čisticí krystaly, které jsou efektivní a zároveň jemné na strukturu skla. Postarají se tedy o všechny různé nečistoty a zároveň zajistí optimální stálost skla.

Myčka je dostatečně prostorná i pro skleničky a poháry

Jedná se v celku o velice jednoduché řešení. Ne každý ví, že horní police u myček na nádobí se často dají snížit a tím pádem se uvolní místo pro skleničky a pohárky. Budete mít dostatek prostoru a dokonalou čistotu.

Myčka se dobře stará o vaše nádobí

Po umytí nádobí v myčce některým lidem vadí šmouhy nebo různé skvrny na skle. Proto se raději vrátili k ručnímu mytí. Tyto šmouhy mohou vzniknout kvůli velkým rozdílům teplot při mytí v myčce a po následném otevření dveří u myčky. Případně při zasychání vody na nádobí. Tvrdost vody je dalším faktorem. Na to vše má Finish řešení. Díky nově patentované technologii už to nebude problém. Už žádné šmouhy na skle. Vaše nádobí bude doslova zářit čistotou.

Z našeho srovnání vychází, že myčka na nádobí je celkově výhodnější a efektivnější. Pokud si spočítáte dlouhodobé náklady, tak zjistíte, že myčka se vám určitě vyplatí. Je to vaše volba, ale proč nešetřit peníze a mít více volného času?

Podíl: