Rozdíly mezi tvrdou a měkkou vodou

Spousta z nás má neuvěřitelné štěstí, že máme vodu k dispozici kdykoliv chceme. Přemýšleli jste už někdy nad rozdíly u vody anebo si myslíte, že z každého kohoutku nám teče stejná voda? Ten jeden hlavní a dobře měřitelný rozdíl je ve tvrdosti vody. Můžeme natočit dvě sklenice ze stejného kohoutku vody, ale nikdy nebudou obsahově úplně stejné. Tento problém s tvrdou vodou můžeme nejvíce pociťovat u domácích spotřebičů a například i u myček na nádobí.
Jak zabránit těmto negativním účinkům, co pro nás znamená tvrdá voda a jaký to má dopad pro naše nádobí a spotřebiče se vám pokusíme popsat níže.

Tvrdá fakta

Veškeré voda, co padá jako déšť je měkká. Ztěžkne tzv. až cestou k nám a do našich kohoutků. Může se jednat o cestu z vodních toků, koryt řek anebo přes podzemní toky a nejčastěji se jedná o vápník, hořčík, křídu (vápenec) a různé rozpustné minerály. Tyto minerály jsou v mnoha ohledech prospěšné pro naše zdraví. Pití tvrdé vody nám tedy rozhodně neuškodí (pokud je nejedná o extrémy) – dokonce i lépe chutná, než voda měkká!

Těžké časy

Když vám těžká voda poškodí myčku na nádobí, tak se nejčastěji jedná o usazení vodního kamene na topných tělesech.  To může mít i za následek, že rozpuštěné minerály se vám usadí na nádobí a proto, pak sklo má šmouhy a vypadá i po umytí, jako špinavé.

Změkčení

Finish vyvinul řadu výrobků, aby bylo zajištěno, že i když používáte obzvláště tvrdou vodou (málokdy máte možnost toto ovlivnit), tak stále můžeme zaručit, že vaše nádobí, sklenice a příbory budou přímo zářit čistotou.

  • Za prvé se musíte ujistit, že používáte změkčovadlo na vodu. Jedná se o Finish sůl pro myčky na nádobí. Sůl vám rozpustí minerály ve vodě a zaručí, že voda nebude obsahovat nečistoty, které by mohly myčku poškodit.
  • Měli byste také používat Finish leštidlo, které urychluje dobu schnutí a zajistí, že i po odpaření nezůstanou žádné šmouhy na nádobí.
  • Kritické a nejdůležitější pravidlo je pravidelnost, resp. je tím myšleno, abyste používali čistící prostředky Finish pravidelně. Zamezíte usazování vodního kamene v myčce a prodloužíte její životnost o mnoho let.

Ať už máte tvrdost vody jakoukoliv, tak by to nemělo zamezit vašemu dokonale čistému nádobí. Pokud vás trápí tvrdá voda, tak doufáme, že jsme vám trochu poradili a už nebude muset řešit tyto každodenní problémy.

Podíl: