Ruční mytí nádobí vs. myčka na nádobí

Narážíme na stále diskutované téma. Rozhodnout se raději mýt nádobí ručně anebo používat myčku nádobí? Ukážeme vám pár základních faktorů podle kterých se můžete přiklonit k jedné, či druhé variantě. Protože, jak se říká, čas jsou peníze a určitě si raději užijete více volného času se svými blízkými než mytím nádobí.

Ušetřené peníze

Jednou z mylných představ o ručním mytí nádobí jsou ušetřené finance. Divili byste se, ale u myčky na nádobí spotřebujete daleko méně vody než při ručním mytí (cca 12 l vody[1] pro běžný mycí cyklus[2]). Nehledě na další náklady, jako je například ohřev vody. I zde má myčka navrch.

Ušetřený čas

Kompletní mytí nádobí od pánviček, přes talíře, hrníčky, příbory a další nádobí vám zabere přibližně 60 minut. U myček jsou běžné mycí cykly daleko delší, ale pojďme se na to podívat blíže. Když se podíváme na reálný čas který strávíme u dřezu s nádobím a porovnáme s časem na nakládáním a vykládáním nádobí z myčky, tak nám práce s myčkou zabere přibližně 9 minut. Tomu tedy říkám rozdíl. Takže i v této kategorii myčka vyhrává.

Skládání nádobí

Každý určitě zažil chvíli, kdy vám při mytí nebo utírání nádobí upadl talíř nebo sklenička. U myčky na nádobí se jen postaráte o to, abyste správně vyskládali nádobí dovnitř a máte vystaráno. Je to snadné a daleko bezpečnější. Umyté nádobí můžete nechat v klidu v myčce a vyndat jej, až jej budete potřebovat. S prostředky Finish budete také předcházet šmouhám na nádobí, takže co si přát víc.

Vyšší čistota

Tablety do myčky Finish jsou opravdu účinné. Nemusíte se tak bát, že by hrnce, příbory nebo talíře byli špinavé od nečistot a zbytků od jídla. Ručně to jde samozřejmě také, ale stojí to delší čas a dřinu. V neposlední řadě si nebudete ničit pokožku na vašich rukách.

Mytí nádobí je každodenní rutina, ale nás ve Finish to baví, takže nechte starosti na nás.

Podíl: