Volte raději pohodové mytí nádobí!

Ruční mytí nádobí může být docela fuška a hlavně je to i dost časově náročné[1]. Představte si, že pořádáte pro kamarády párty nebo společný oběd. Okamžitě uvidíte přínos myčky na nádobí. V tomto článku se zaměříme na to, proč si myslíme, že byste se měli rozhodnout pro myčku a lépe využít svůj volný čas. Níže pro vás máme jasná měřítka.

1. Zničené ruce

Nejčastějším negativem u ručního mytí nádobí jsou zničené ruce. Vaše pokožka trpí. Ať už používáte jakékoliv kvalitní a drahé saponáty. Na krásnou a jemnou pokožku můžete zapomenout a ne vše zachrání hydratující krémy na ruce. Možná si budete myslet, že by to spravily rukavice na mytí nádobí. Opak je ale pravdou. I přes používání gumových rukavic budete mít suché ruce, protože latex není moc vhodný pro pokožku.

2. Časová náročnost

Tento přínos je zřejmý. Po každém jídle stačí jen dát nádobí, skleničky a příbory do myčky. Když je myčka na nádobí naplněná, stačí pouze zapnout. Přes noc a ráno pak máte krásně čisté a umyté nádobí. Je to daleko lepší způsob než po každém vaření ručně bojovat s nádobím. Nemyslíte?

3. Mytí příborů

Zde je velký rozdíl mezi ručním mytím a mytím v myčce. U ručního mytí musíte každý příbor samostatně mýt houbičkou, na které mohou zůstávat různé zbytky nečistot. U myčky na mytí nádobí je to daleko jednodušší, protože všechny příbory naskládáte do přihrátky a máte vystaráno. V neposlední řadě je tu i časové hledisko, protože příborů používáte určitě dost a mýt je individuálně nebo naráz je rozdíl.

4. Ostré nože

První věc která vás napadne je určitě bezpečnost. Moderní myčky na nádobí mají dostatek prostoru i pro velké nože. Nehrozí tak, že by se navzájem o sebe tupily. Také je potřeba neopomenout na to, že čistič v myčce vám zařídí daleko lepší čistotu ostří než běžných saponátů na nádobí.

 

Teď už víte jaká volba je pro vás lepší a snazší? Vaše ruce si budou moci odpočinout, pozitivně se projeví úspora energií a poslední a to nejdůležitější je, že nebudete muset trávit tolik času u kuchyňského dřezu. Volba je jasná.

 

Podíl: