Zašpiněná myčka na nádobí

4

Den, kdy se nastěhujete do nového bytu, je pro každého úžasný. Pokud vám po bývalém majiteli zůstane navíc myčka na nádobí, je to ještě lepší. Je ale potřeba udělat pár jednoduchých kroků, abyste si byli jisti, že myčku můžete v klidu používat.

1. Nejdříve zjistěte, jestli má myčka správné těsnění. Takže zapněte myčku a zvolte běžný mycí cyklus, ale buďte někde poblíž, abyste v případě úniku vody mohli rychle zareagovat a myčku vypnout. Tímto prvním cyklem smyjete zatuchliny a nečistoty, které vznikají z nečinnosti myčky. Jako druhý cyklus zvolte nejvyšší mycí program a použijte Finish čistič myčky, který vaší myčku zbaví veškerých usazenin a vodního kamene.

2. Za předpokladu, že u myčky neexistují žádné netěsnosti, počkejte po cyklu, až myčka vychladne a podrobněji se podívejte na police a držáky, jestli jsou čisté a případně je omyjte ručně. Pokud byste si nebyli stále jisti, můžete si nechat zkontrolovat myčku odborníkem, který vám jasně řekne, zda ji můžete bezpečně používat.

3. Naplňte misku vodou a smíchejte ji s Finish čističem myčky. Vezměte si hadříček a důkladně očistěte prostory okolo dvířek a uvnitř myčky. Klidně můžete použít i vatové tyčinky, abyste se dostali se do různých zákrutů a záhybů.

4. Zkontrolujte i spodek uvnitř myčky, zdali tam nejsou různé zbytky jídla atd. Jedná se zejména o spodní polici, filtry anebo držáky na nádobí. Pro snadné odstranění můžete například použít starý kartáček na zuby.

5. Pokud máte tvrdou vodu v domácnosti, určitě pravidelně používejte Finish sůl do myčky na nádobí. Sůl zabraňuje usazování a vzniku vodního kamene, ale také i vzniku šmouh na nádobí. Důkladně očistěte i držáky, ramena a poličky uvnitř myčky.

6. Ke konci použijte i Finish leštidlo, abyste měli nádobí a skleničky krásně čisté a bez různých skvrn po každém mycím cyklu. Po svěžest a čistotu můžete také následně použít Finish osvěžovač myčky, který je ve dvou variantách citrón anebo limetka. Při každém otevření myčky bude vaše nádobí krásně čisté, svěží a bez šmouh.

7. Na závěr můžete vlhkým hadříkem přejet tlačítka a základní panel myčky zvenčí. Hotovo, můžeme zažít s mytím.

Podíl: