Zdroje mastnoty v kuchyni

Mastnotu v kuchyni nemá rád nikdo, a obzlášť to platí, pokud jde o mastnotu v myčce na nádobí. Sepsali jsme pro vás tři nejtypičtější zdroje mastnoty a rady jak si s ní nejlépe poradit.

Grilování – grilování je především o dobrém mase. Grilovat můžeme kuřecí, zvěřinu nebo např. hovězí maso. Každý si na grilovaném mase rád pochutná, ale následná mastnota, která zbyde na pánvích a talířích není zrovna nic moc zábavného.

Naše rada je, když si na pekáči budete připravovat maso a například brambory, snažte se v polovině pečení odlít tuk a mastnou šťávu z pekáče pryč. Tuk a šťávu z masa si odlijte do mističky stranou a až budete servírovat hlavní chod, můžete touto šťávou můžete polít brambory anebo další přílohu. Maso a příloha bude lahodnější a následné mytí pekáče bude snazší, protože na něm nebude tolik zbylé mastnoty.

Smažení – Není žádnou novinkou, že pokud budete mít kvalitní pánev, nebudete potřebovat ke smažení velké množství tuků a olejů. Je také vhodné střídat různé druhy olejů (slunečnicový, olivový, palmový) nebo používat sádlo. Připravovaným potravinám dodá různý olej šmrnc.

Vaření a pečení – Při vaření a pečení se s mastnotou setkáváme běžně. Typickým příkladem mastného pokrmu jsou špagety s omáčkou, například Bolognese. Tato omáčka obsahuje velké množství oleje, a to i když se rozhodnete pro zdravější verzi s použitím čerstvých rajčat, česneku, cibule a bylinek.

Když po takto mastném jídle přijde čas na mytí pánviček a špinavých talířů, je vhodné na mastnotu použít nejdříve obyčejné papírové ubrousky, kterými je zbavíte největší mastnoty a až poté je vkládat do myčky. Tímto postupem myčku tolik nezanesete a výsledek v podobě čistého nádobí uvidíte sami.

Při skládání nádobí do myčky vkládejte špinavé a mastné nádobí dnem vzhůru, aby se mastnota dobře vyplavila při mycím cyklu. Stejně to můžete udělat s pánvemi a dalším objemnějším nádobím.

Samozřejmě si s veškerou mastnotou efektivně poradí přípravky Finish do myček na nádobí. Pro běžné mycí cykly doporučujeme používat tablety Finish Quantum Max. Pokud potřebujete odstranit zaschlou mastnotu, můžete použít Finish Powerball, který si poradí i s tímto problémem.

Nezapomínejte ale ani na čistotu uvnitř myčky samotné, protože se postupem času zašpiní různými usazeninami z jídla nebo vodním kamenem. Díky pravidelnému používání Finish čističe myčky se tohoto problému nemusíte obávat.

Podíl: