Nevšední tipy, jak fotit jídlo

Doba jde neustále dopředu, pokud si zadáte do vyhledávajícího řádku na různých sociálních sítí, jako jsou Facebook, Instagram nebo Twitter slova „jídlo“, tak vám vyskočí stovky a stovky nalezených stránek i s obrázky. Prostě vaření a sdílení fotek jsou fenoménem současnosti, tak proč se o vaše umění nepodělit? Nemusíte být úplný šéf jako Zdeněk Pohlreich, ale pokud to trochu umíte, proč se stydět.

Zde je několik tipů proto, aby vaše gastronomické umění vypadalo na fotkách dobře:

Vše je o přípravě

Nebojte se a zkuste použít třeba spiralizér (kráječ ovoce a zeleniny), nebo další škrabky, abyste svému jídlu dali šmrnc a neobvyklé tvary. Můžete si takhle dekorativně vyhrát i se zeleninou, sýrem nebo bramborami. Nápadům se meze nekladou.

Jak to prodat?

Lesk, jeden z nejdůležitějších faktorů. Pokud se podíváte na různé kulinářské show a pořady v televizi, veškeré nádobí a talíře se třpytí a doslova září čistotou. Samozřejmě nezapomeňte ani na čistou kuchyňskou desku.

Na nádobí vám doporučujeme jediné řešení, a tím je Finish Quantum Max. Jedná se o perfektní čisticí prostředek, který se stará o čistotu a lesk jako žádný jiný čistič.

Snažte se také zamyslet nad různými tvary a barvou nádobí. Také přílohy, jako je zelenina, si hezky připravte a snažte se i o barevné variace. Může to být žlutá paprika, křupavý coleslaw salátek atd.

Klíčem jsou barvy

Jak se říká, všeho moc škodí, přesto se snažte vaše jídlo „okořenit“ i barvami. Používejte alespoň 3-4 barvy, kterými se budete prezentovat, resp. Budete prezentovat vaše jídlo. Může to být například červená cibulka, zelené listy zelí, brokolice, těstoviny, šarlatové chilli papričky atd.

Myslete i na pozadí fotek a úhly focení

Snažte se snímky zachytit co nejautentičtěji, protože ne všechny potraviny jsou fotogenické ze shora. Pohrajte si s rozmístěním  - například když vaříte nějaké exotické Marocké jídlo, tak je rozmístěte do tvaru ubrusu, aby to vypadalo, že to jídlo a ubrus prostě k sobě patří a vše je připraveno pouze pro servírování tohoto pokrmu. Přiložte vedle jídla i sadu dvou pěkných skleniček na čaj. Perfektně to vypadá na fotografii a doslova vás to bude vybízet k přisednutí.

Stejně jako vaše nádobí a sklo by mělo krásně vypadat a zářit čistotou, nezapomínejte ani na vaše ostří nožů. Ideálním pomocníkem pro čistotu, aby vaše skleničky byly bez šmouh, je Finish Quantum Max. Nejen že výborně čistí, ale zároveň se i stará se o ochranu skla, aby si udrželo svoji stálost a strukturu co nejdéle.

Osvětlení

Když už se tedy konečně chystáte na samotné fotografování, snažte se využít co nejvíce přírodního světla. Fotky s bleskem nejsou tolik autentické a hezké. Pokud si budete vytvářet umělé dosvícení, dávejte pozor na nechtěné stíny na fotce atd.

Po nafocení si zkuste s fotkou pohrát v různých grafických editorech. Můžete vyzkoušet různé styly zobrazení, rozpoznáte tak i případné nedostatky, které budete moci doladit.

Nyní už můžete fotky nahrát na váš profil a uvidíte, jak vás všichni budou chválit.

Podíl: