Setkání s přáteli o jarním večeru

Spring centre piece

Jaro přináší rozmanitost čerstvého ovoce a zeleniny. Kdy jindy tedy uspořádat neformální posezení s přáteli? U místních sedláků si můžete koupit chutné suroviny v biokvalitě, nebo si můžete zajet na statek, který Vás nechá natrhat si ovoce přímo ze stromů.

VÝZDOBA

Na jaře kvete tolik květin, že určitě nebude obtížné z nich vykouzlit půvabnou výzdobu stolu. Máte-li čas, své známé určitě oslníte tajnou zahradou v interiéru – dá to méně práce, než byste si mohli myslet.

Nakupte jarní květiny jako lilie, tulipány a kosatce, společně s divokými travinami a větvičkami je rozdělte do váz a rozestavte je po místnosti. Po stole propleťte dekorativní světelné řetězy a na několika místech je připevněte lepicí páskou (takovou, která neponičí povrch stolu). Po místnosti rozmístěte čajové svíčky. Je-li to možné, otevřete okna s výhledem do zahrady.

Magický nádech květinám dodáte, pokud do váz z čistého skla přidáte pár kapek potravinářského barviva. Ať již zvolíte modrou, růžovou či zelenou, světlo prosvítající zbarvenou vodou vytvoří nádherný efekt barevného skla. Nemáte-li dostatek váz, použijte prázdné zavařovačky nebo sklenice. Dosáhnete tak eklektického, bohémského efektu.

 JAK OŽIVIT STŮL 

Vyznáváte-li jednoduchost, můžete vytvořit elegantní výzdobu pomocí čajových svíček, skleniček na víno a růží. Podívejte se na naše jednoduché návody na výzdobu stolu.

JARNÍ TAJEMSTVÍ

Jaro symbolizují všemožné výhonky a líhnoucí se kuřátka. Proč tedy této symboliky rodícího se života nevyužít v aktivitách, které pro své hosty připravíte?

Aby zábava utěšeně běžela, než začnete podávat jídlo, můžete hostům navrhnout jednoduchou hru, která je vhodná pro staré i nové přátele.

Mezi předkrmem a hlavním chodem rozdejte účastníkům po dvou papírech a požádejte každého, aby o sobě napsal něco pravdivého, co nikdo u stolu neví.

Na druhý papír je třeba napsat obdobnou nepravdivou věc. Poté všechny papíry složte do mísy a během pojídání sýra budou hosté postupně vytahovat papíry a nahlas je předčítat.

Každý poté může tipovat, koho se výrok týká a zda je pravdivý. Zjistíte, že i ti nejdůvěrnější přátelé Vás překvapí dobře skrytým tajemstvím!

Podíl: