Jak se nenudit na párty – i hry mají své kouzlo

Také jste jako děti milovali společné dlouhé večery a různé sešlosti, při kterých se večer hráli společenské hry? Typicky se jednalo o Monopoly, Žolíky, Prší anebo Člověče, nezlob se. Doba se však posunula dál, hry se obměnily, ale zapálení a chuť vyhrávat stále přetrvávají u každého z nás.

I dospělí mají rádi hry

Divili byste se, ale i dnes se spousta dospělých kamarádů a přátel ráda setkává u někoho doma a pořádá domácí večírky. Mladí nechodí už tolik do hospod a restaurací, ale  preferují kouzlo domova a blízkost. Nemusí jít o každodenní záležitost, ale například o pravidelné setkání jednou za dva týdny. Je parádní si po dobré společné večeři zahrát různé společenské hry.

Níže jsme pro vás připravili seznam několika oblíbených her, které opravdu nemusejí hrát pouze děti, ale v mnoha případech i dospělí.

-        Activity: U této hry si zajisté užijete spoustu legrace, protože se tato hra hraje nejčastěji ve dvojicích a vzájemně se mezi sebou hádají úkoly. Ve hře jsou tři typické kategorie – mluvení, kreslení a pantomima.

-        Poker: Karetní hra, která není pouze o štěstí, ale i o chytrosti, blafování a propočtech. Není to hra pouze gentlemanů, takže si společně užijete spousty adrenalinu a možná poznáte druhé lidi i z trochu jiné stránky.

-        Uno: Pokud si chcete užít rychlou karetní hru, u které není potřeba tolik taktiky, ale spíše pozornosti a rychlosti, tak toto je ta správná hra. Dá se hrát i ve větším počtu lidí a je to tzv. akčnější prší.  

-        Scrabble: Jedná se o velice populární hru, kde skládáte z písmenek slova. Procvičíte si slovní zásobu a strategické myšlení. Každá hra je jiná a proto se neomrzí. 

-        Jenga: Mnoho lidí tuto hru podceňuje, protože se zdá být snadná a hrají ji malé děti. Ale často jsou děti šikovnější, protože se jedná o sestavování vysoké věže z dřevěných kostiček. Postupně se každý hráč snaží vytáhnout jednu kostičku, aniž by věž spadla. Prohraje ten, kdo věž svojí manipulací zboří. Je to snadné a zábavné, ale také těžké na pozornost, cit a hmat.

Pořádání večírků

Na každé párty nebo večírku nesmí chybět, kromě dobrého jídla, i něco fajnového k pití. Nemusí jít pouze o alkohol a rozumným mixem nápojů nikoho neurazíte a každý si najde své oblíbené pití. Když už se budete rozhodovat, jakou hru si společně s přáteli zahrajete, tak je dobré se dohodnout na tom, že ten kdo první prohraje, musí uklidit veškeré nádobí ze stolu. Samozřejmě kreativitě se meze nekladou. Je to jen na vás a na okruhu lidí okolo vás, jakou si zařídíte zábavu.

Po večírku je na řadě úklid

Bohužel i toto patří k údělu pořádání večírků. Nezapomínejte proto, že ideálním pomocníkem na špinavé nádobí a skleničky je Finish. Stačí nádobí vyskládat do myčky a spustit mycí cyklus. Tablety do myčky Finish si s veškerou mastnotou a nečistotami poradí a vaše nádobí bude opět zářit čistotou. Je to prostě skvělé, protože si můžete večírek naplno užívat a na nádobí a úklid nemyslet.

Pořádání párty má být zábava, o nádobí se za vás postará Finish. Vy se mezitím dobře bavte.

Podíl: