Pekařské náčiní

03 Finish Quantum Max

Pokud nejste zkušený pekař, tak čtení složitých receptů a návraty domů bez nalezení potřebného vybavení může být velmi frustrující. Existuje nekonečné množství hi-tech doplňků a nádobí, zakázková výroba, ale do čeho se vyplatí investovat?

Pokud chcete začít s pečením, je zde několik základních věcí, které budete potřebovat. Takže jestliže jste udělali všechnu těžkou práci a Vaše cupcakes kynou, můžete být v klidu, protože nádobí vyndáte z myčky zářivě čisté a svěží!

Pečící papír

I když je pečící papír jednorázový, je to určitě věc, bez které se žádný pekař neobejde. Nechcete si přeci dát práci s přípravou a pečením, abyste pak museli těžce drhnout Vaše plechy.

Chladnička

Všechno na tomto seznamu můžeme označit jako základní položky, ale pokud si budete pořizovat pouze pár věcí, chladnička mezi nimi nesmí rozhodně chybět.

Odměrka

Nelze péct přesně podle receptu, pokud nemáte možnost jak odměřit, kolik tekutiny máte použít do směsi. Je tedy velmi užitečné mít vždy po ruce odměrku, která je potřeba pro určení množství, které přesně potřebujete. 

Měřící lžíce

Stejně jako s odměrkou – musíte se přeci ujistit, že máte správné množství suchých ingrediencí, aby směs nebyla ani příliš suchá a ani lepkavá.

Šlehací mísy

Může se zdát, že šlehací mísy jsou samozřejmá věc, ale je to opravdu nezbytnost pro Vaše pečení. Rozhodně stojí za zvážení, zda chcete investovat do žáruvzdorných misek, abyste je mohli například použít v mikrovlnné troubě anebo ve vařící vodě při rozpouštění čokolády.

Určitě to bude jedna z nejvyužívanějších a tím i nejšpinavějších položek v kuchyni, proto je dobré vědět, že jakmile skončíte, stačí dát misku do myčky nádobí a použít Finish Quantum. Což definitivně zjednoduší život v rámci závěrečného úklidu.

Dortový nůž

Pokud jde o dortový nůž, jedná se o víceúčelový nástroj, který lze při pečení využít. Díky tomu, že je dlouhý, tenký a má zaoblené hrany, je velmi užitečný jak pro vyškrábání mísy, tak uhlazení koláčové náplně anebo pro krájení másla.

Pokud jej dáváte do myčky nádobí, ujistěte se, že neblokuje ostřikovací ramena, jinak riskujete, že celý obsah myčky bude po dokončení cyklu špinavý, jelikož voda nemůže správně cirkulovat a mýt.

Špejle

Zatímco dřevěné špejle jsou skvělé pro grilování, pro pečení nejsou tou nejlepší volbou. Kovové špejle Vám pomohou zjistit, zda je koláč dobře propečený – pokud je zapíchnete do koláče na pár míst, včetně středu, a budou čisté, když je vytáhnete, znamená to, že koláč je upečený a je správný čas jej vytáhnout z trouby.

Síto

Pokud jde o pečení, tak jedna z věcí, kterou také velmi doporučujeme, je síto. Dokonce i malé čajové sítko dokáže divy při zdobení a cukrování.

Špachtle

Nikdo z nás nechce, aby naše tvrdá práce přišla nazmar, a to zejména jde-li o pečení. Ohebná špachtle, ideálně ze silikonu nebo plastu, zajistí, aby žádné velké zbytky směsi nebo rozpuštěné čokolády nekončily v odpadu.

Metla

Ne každý si může dovolit ruční mixér, a tak všude, kde k promíchávání směsí používáte lžíci, zkuste použít metlu. Metla směs provzdušní, odlehčí a nadýchá – směs bude přesně taková, jakou ji potřebujete mít.

Metly není vždy jednoduché dokonale umýt, a tak mějte na paměti – dáte-li je do myčky nádobí, usnadníte si život.

Jestliže máte rádi pečení, nemusí to nutně znamenat, že budete také milovat mytí nádobí. Naštěstí vše na tomto seznamu (samozřejmě s výjimkou pečícího papíru) můžete dát s klidným svědomím do myčky nádobí – a v klidu si užívat pečení s vědomím, že nemusíte stát několik hodin u dřezu.

Jestliže jsou na Vašem nádobí ošklivé skvrny z pečení, Finish tablety s Powerball kuličkou  Vám pomůžou se s nimi vypořádat, stejně tak s jakoukoli zaschlou směsí na dorty. Již nemusíte složitě čistit misky a stěrky! Takže si sedněte a relaxujte a Finish udělá všechnu těžkou práci za Vás.

Podíl: