Jak uspořádat nezapomenutelnou oslavu

Pokud chcete uspořádat speciální večírek, samozřejmě nechcete nic ponechat náhodě, ať už oslavujete promoci, křest, zásnuby, narozeniny, výročí či cokoli jiného. Podívejte se na naše tipy, které zajistí, že Vaše oslava bude skutečně nezapomenutelná.

Nabídka v menu možnosti. Udělejte ze svého večírku opravdový zážitek a vytvořte speciální menu, které hostům zašlete předem. U každého chodu nabídněte tolik alternativ, kolik si myslíte, že zvládnete – výběr ze dvou možností u každého chodu je tak akorát.

Požádejte hosty, aby na pozvánku včas odpověděli, abyste mohli nakoupit správné množství surovin a usnadnit si život tím, že nabídnete jídla, která můžete částečně uvařit předem nebo velmi rychle připravit přímo v daný večer. Menu si hosté mohou ponechat na památku.

Celý večer propojte jedním tématem. Téma bude pochopitelně nejspíš dáno příležitostí oslavy. Co takhle zapojit vynalézavost a zvolit výzdobu tak, aby tuto příležitost odrážela?

Pokud například slavíte promoci, zkuste ubrousky srolovat jako diplomy, a poté je převažte barevnou stuhou. Ubrousky a běhouny se mohou inspirovat tradičními barvami univerzity a jmenovky u jednotlivých míst mohou být vyrobeny z linkovaných kartiček v akademickém stylu.

Dolaďte prostírání individuální výzdobou. Dodejte svému prostírání ještě větší šarm a překvapte hosty individuální výzdobou. Snadnou a dostupnou možností je zužitkovat prázdné lahvičky od parfémů (ale vhod přijdou také malé skleničky nebo lahvičky od olivového oleje) a udělat z nich vázičky na pár sladce vonících lučních květin.

Papírové prostírací podložky
Experimentujte s neobvyklými prostíracími podložkami. Místo tradičních čtvercových látkových podložek můžete oslnit něčím nekonvenčním. Zdobné papírové podložky jsou fantastickou, mírně kýčovitou alternativou, a když leží pod průzračným skleněným nádobím, vypadají úchvatně – působí to, jako by samotné talíře měly komplikované vzory. Výhodou papírových podložek je, že je můžete potisknout slovy či obrázky, takže budou ideálním upomínkovým předmětem, který si hosté mohou odnést.

Rozdělte mezi hosty drobné dárky. Může to být cokoli od malé krabičky čokoládových lanýžů po miniaturní vonné svíčky. Jste-li ochotni investovat trochu více času, můžete vytvořit půvabné skleničky ochuceného cukru, které budou dokonalým dárkem pro gurmány.

Ochucený cukr ve sklenici od džemu
Chcete-li je vyrobit, můžete použít suché ingredience, jako jsou vanilkové lusky, kakaové či kávové boby, nebo také čerstvé přísady, například citrónovou či pomerančovou kůru či větvičky levandule – ty budete muset přes noc nechat oschnout na voskovaném papíru.

Vzduchotěsnou nádobku (malé skleničky vypadají nejlépe) naplňte cukrem a položte na něj zvolenou ingredienci. Prostupování chutí bude trvat několik dní a výsledkem bude lahodný cukr s rafinovanou příchutí. Skleničky můžete ještě ovázat atraktivní stuhou.

Podíl: