Zábava na párty Ty nejpoutavější hry

Součástí role dobrého hostitele je postarat se o zábavu hostů po celou dobu párty, ačkoli to může být zároveň výzva – obzvlášť pokud musíte skloubit několik věcí najednou: jídlo musí být skvěle prezentováno a konverzace musí proudit stejně jako víno.

Abyste nemuseli lítat jako pověstný hadr na holi, nabízíme několik nápadů na zábavu, které zajistí tu správnou kombinaci legrace, veselí a samozřejmě jídla.

HRA SE JMÉNY

Organizace této jednoduché hry vyžaduje jen málo času a námahy. Před párty napište na kartičky jména několika známých lidí (v závislosti na počtu hostí). Může se jednat o skutečné či fiktivní osobnosti, ale rozhodně musejí být dobře známy.

Pod každý talíř umístěte jednu kartičku textem dolů. Až se Vám bude zdát, že zábava vázne (nebo když zkrátka jen potřebujete zmizet do kuchyně a dokončit hlavní chod), požádejte jednoho hosta, aby zvedl svůj talíř a dal svou kartičku ostatním, aniž by se podíval na text. Poté bude muset uhodnout totožnost této slavné osobnosti pomocí inteligentních otázek.

Vytiskněte si a nastříhejte náš praktický seznam celebrit, s nímž můžete zahájit zábavu na párty.

ZÁBAVNÉ HRY S FOTOGRAFIEMI

Tato strategie zaručeně udělá z Vaší párty nezapomenutelný zážitek v obou smyslech tohoto slova: Umístěte doprostřed stolu několik fotoaparátů, případně mobilních telefonů.

Zatímco kouzlíte v kuchyni, mohou si hosté navzájem pořizovat legrační fotky, které později necháte vyvolat a rozdělíte mezi hosty jako trvalou památku na párty. Nebo zkuste polaroid – má skvělý retro šarm a na fotografie se můžete podívat takřka okamžitě.

Náš průvodce legračními fotografiemi poradí, jaké pózy budou opravdu k popukání.

HÁDÁNÍ VÍN

Tato jednoduchá hra je ideální, pokud se Vaši hosté považují za odborníky na víno. Každého z nich požádejte, aby přinesl víno bez etikety, a během večera podávejte vzorky.

Ke konci párty před hosty rozprostřete etikety a vyzvěte je, aby je spárovali s víny, která ochutnali. Tak se rychle pozná, kdo opravdu rozezná chablis od chardonnay!

Hostům můžete rozdat listy papíru a pera, aby si mohli během ochutnávání dělat poznámky. Napětí můžete vystupňovat tím, že jako cenu nabídnete láhev vína. Hlavně však dbejte na to, aby vaše sklenice byly čisté a lesklé, aby soutěžící mohli skutečně vychutnat barvu každého vína.

Organizaci usnadníte, pokud pro každého hosta vytisknete náš formulář pro poznámky a pro hodnocení.

PROSTŘENO S PŘÁTELI

Fanouškové tohoto zábavného televizního pořadu, který trhá žebříčky sledovanosti, jsou s jeho formátem obeznámeni. Proč tedy neuspořádat něco podobného s přáteli? Vystřídejte se jako hostitelé a ohodnoťte plody práce ostatních až 10 body podle hlavních kritérií, která znáte z televize:

  • Prezentace jídla
  • Kvalita jídla
  • Náročnost a pracnost menu
  • Hostitelské kvality a zábava

Sahají-li vaše ambice tak vysoko, můžete své pozoruhodné výkony dokonce zvěčnit na kameru. K poutavosti hry přispěje, pokud se všichni složíte na cenu pro vítěze.

Podíl: