Zábavné hry k večeři

Ke správnému večírku nebo oslavě patří také správné triky jak připravit pohoštění a zábavný průběh večera. Je přece důležité zaujmout své přátele a kamarády. Jak se ale říká, všeho s mírou. Nebojte se ovšem zkusit různé hry pro odlehčení nálady a pro pobavení. Níže přinášíme pár tipů na večerní zábavu.

Kouzelnický trik s hudbou a skleničkami

Pro pobavení hostů můžete vyzkoušet zábavný a snadný trik se skleničkami na šampaňské. Už jste určitě viděli různé umělce, jak na ulici hrají na skleničky pouhými pohyby prstů. Věřte, že to není nic složitého. Postavte si vedle sebe dvě skleničky a nalijte do nich přibližně do jedné třetiny rovnoměrně víno. Hosté mezitím čekají na váš magický trik.

Strčte jeden prst do skleničky s vínem a poté stejným prstem jemně přejíždějte po okraji sklenice. Během chvíle uvidíte, resp. uslyšíte, že se pomocí vibrací ozve zvuk. Určitě si u této zábavy užijete spoustu legrace, protože vám to možná nepůjde hned ze začátku. Díky uspořádání skleniček vedle sebe budou vibrace více slyšitelné a zřetelné.

Cena pro prvního kdo sfoukne prázdnou stojící láhev

Tento trik je starý, známý, ale pořád funguje. Udělejte pro své hosty soutěž. Jako motivaci můžete pro vítěze nabídnout nějakou cenu. Úkolem je, abyste se pokusili pouhým foukáním převrátit na stole stojící prázdnou láhev.

Věřte tomu, že se to nikomu hned tak nepodaří. Pokud ano, je to skutečně výjimečné. Trik je v tom, že pokud dáte pod láhev prázdný papírový anebo igelitový sáček a láhev šikovně postavíte na kraj sáčku,  stačí jen fouknout do sáčku a máte vyhráno. Díky tomu, že se sáček nafoukne, samozřejmě shodí i prázdnou láhev ze stolu.

Balanc s mincí

Tento trik není úplně snadný, ale při troše šikovnosti ho lze ukázat velice přesvědčivě. Budete potřebovat pouze jeden kousek papíru, například z poznámkového bloku co nosíte v peněžence, a jednu minci. Papír přehněte podélně na dvě půlky a postavte jej na stůl. Tvarem bude připomínat stan. Teď už možná tušíte, o co se bude jednat. Ukažte kamarádům, že dokážete udržet minci na hraně ohybu. To je asi nemožné, že? Uvidíme.

V prvním kroku si přeložte papírek ještě jednou na půlku, ale svisle tak, abyste ohyb měli do pravého úhlu. Poté papírek rozevřete a ohněte hlavní podlouhlý ohyb a postavte jej. Díky drážce uvidíte, že přesně na střed ohybu, kde jste udělali jakoby kříž, vám bude mince stát.

Zdá se to nemožné, ale díky perfektnímu tvaru a vyváženosti mince se tento trik povede. Fyzika je prostě fyzika. Věříme, že si touto výzvou zvednete reputaci a možná vyhrajete i nějaký ten drink.

Sirky pohybující se ve sklenici

Tento trik vás určitě ohromí. Vypadá totiž velmi dobře. Budete potřebovat pět zápalek a dvě skleničky bez nožky.

Sklenice nemusí být úplně stejné, ale je třeba, aby měly hladký okraj. Sklenice položte vzhůru dnem na stůl. Pod první skleničku dejte tři sirky. Čtvrtou sirku dejte šikovně mezi obě skleničky do výšky asi jedné čtvrtiny. Důležité je, aby čtvrtá sirka byla umístěna hlavičkou k té sklenici, pod kterou nejsou sirky. Čtvrtá sirka tak dělá jakoby můstek mezi sklenicemi.

Teď se můžete vsadit s kamarády, že dokážete tyto tři sirky dostat ven  ze skleničky, aniž byste rozbořili můstek mezi sklenicemi.

Nyní přichází na řadu pátá sirka. S tou zapalte pouze hlavičku čtvrté sirky a sfoukněte. Je potřeba fouknout jemně, aby sirka, co tvoří most mezi sklenicemi nespadla. Chvíli počkejte, to je velice důležité, protože za chvilku se hlavička přilepí k prázdné skleničce a vy můžete zvednout sirky zpod první skleničky. A to je vše!

http://www.searchnet.cz/triky/obr20.jpg

Pokud na triky používáte skleničky, je potřeba, aby vypadaly čistě a byly lesklé. O čistotu a lesk se vám perfektně postará Finish Quantum Max*, který zároveň chrání strukturu skla proti korozi a dalším vlivům.

 

*Nechrání proti mechanickému poškození nebo předešle poškozenému produktu.

Podíl: