Která myčka je pro vás nejlepší?

Na trhu je celá řada myček různých velikostí, takže pokud uvažujete o koupi nové myčky, tak prostor ve vaší kuchyni by neměl být překážkou. Níže máme pro vás našeho průvodce, který vám ukáže, čím se řídit aby myčka plně vyhovovala vašim požadavkům.

Volně stojící myčky

Základním typem jsou myčky volně stojící v prostoru. Nejčastěji se dělí na tři typy, podle šířky v centimetrech.

Pokud ovšem i ta nejhubenější a případně nejmenší myčka by se přesto nevešla do vaší kuchyně, tak další velice efektivní metodou jsou vestavěné myčky. Myčku lze takto jednoduše aplikovat pod kuchyňskou linku anebo místo polic v dolních skříňkách.

Vestavěné myčky na nádobí

Je to ten případ, pokud si myslíte, že myčka zabírá moc místa v kuchyni anebo jen chcete mít elegantní a zároveň i funkční řešení vaší myčky.

Vestavěné myčky jsou velice příjemným řešením na oko a nemusíte se ani obávat o efektivitu. V dnešní době je možní si nechat udělat myčku přímo na míru a proto váš vzhled kuchyně nebude ničím narušen. Na myčku se mohou nastavit i vestavěné dvířka s barvou vaši kuchyně a nikdo nepozná, že se jedná o myčku, ale budou si myslet, že jsou to jen dvířka od skřínky.

Velké myčky

Velké myčky jsou vhodné pro početné rodiny anebo pro ty, kdo hodně vaří a mají také spousty nádobí. Myčka pojme až 14 sad nádobí, jako jsou talíře, skleničky, nože, pánve, mističky, příbory atd. Tato myčka je skvělou volbou, pokud vás prostor v kuchyni netrápí a chcete mít maximální pohodlí.

Šířka těchto velikých myček je 60 cm. Co na plat, ale pokud máte dostatečnou mezeru mezi skříňkami, tak to je skvělá volba. Ono je pořád lepší využít velkou myčku, kam se vám vejde dostatek nádobí, než se starat po každém vaření o špinavé nádobí a strachovat se, aby vám nezaschly nečistoty a zbytky z jídla na talířích. Takže ohledně úspory času, námahy a dokonce i energií je pořád myčka daleko efektivnější variantou, než ruční mytí.

Úzké myčky

Jedná se o ideální řešení, pokud máte malou kuchyň a o volné místo je u vás nouze.

Nicméně i tyto myčky jsou velice výkonné a pojmou například až 10 sad nádobí.  Malé myčky jsou prostorově velice úsporné a zaberou na šířku pouze 45 cm, takže se vejdou do každé kuchyně.

Tak a tady máte náš užitečný a základní přehled typických čtyř druhů myček na nádobí. Každý máte různé požadavky, ale věříme, že toto vám ulehčí výběr a ušetří prostor ve vaší kuchyni.  Doufáme, že naše tipy vám budou přínosné a vaše myčka bude doslova novým členem rodiny.

Věříme, že do každé kuchyně se bez problému vejde myčka, která vám bude šetřit námahu a hlavně čas.

Podíl: