Kuchyňské ohavnosti

Dá se říct, že kuchyně je srdcem domova, a tak není divu, že Vás vytočí, pokud musíte trpělivě přihlížet špatným, ba dokonce i nechutným kuchyňským návykům ostatních lidí. Zde uvádíme pár TOP kuchyňských ohavností, které Vás s největší pravděpodobností budou velmi dráždit, nebo dokonce se jich dopouštíte i Vy sami!

 Špinavé utěrky

Už jste si někdy šli usušit ruce do utěrky a ucítili jste slizký povrch způsobený zbytky jídla, které tam zanechal člověk před Vámi?

Což znamená, že si ruce musíte znovu umýt, protože jsou opět špinavé. Studie z Arizonské univerzity zjistila, že 89% kuchyňských utěrek je pokryto koliformními bakteriemi, které se nachází jak v lidském, tak i zvířecím trávicím traktu[1]. Ve skutečnosti, kuchyňské utěrky napomáhají rozmnožování bakterií stejně, jako kuchyňské houbičky.

V kuchyni se nachází více bakterií, které mohou způsobit různá onemocnění, než v jakékoliv další místnosti v domě, včetně koupelny. Tyto bakterie jsou schopny se rozmnožit z jedné buňky do 8 miliónů buněk za méně než 24 hodin, takže je důležité pokusit se udržet kuchyň hygienicky čistou tak nejvíce, jak je to jen možné[2].

 Mokré plochy vedle dřezu

Je-li utěrka pokryta zbytky jídla, a zároveň používána pro utření přebytečné tekutiny z pracovní desky, dochází tím k šíření dalších choroboplodných zárodků. Jen pouhým kontaktem s pracovní deskou je vysoká potenciální možnost přenosu bakterií!

 Špinavá podlaha a kuchyňské pulty

Lepkavé, mastné podlahy a zašpiněné kuchyňské pulty mohou být způsobeny přípravou jídla, ale ne vždy jsou následně důkladně vyčištěny. Tip pro ty, kterým skončí ruka v kaluži kečupu – nikdy ji nerozmazávejte. Na konci dne nikdo nechce mít špinavý pult, natož lepkavou a mastnou podlahu.

Jídlo na podlahu Vám může upadnout kdekoli, kde jej jíte, ale v kuchyni to může být cokoli od oleje a nápojů, až po drobky a omáčky. Pokud nejsou tyto nečistoty ihned zlikvidovány, je zde vysoké riziko toho, že se nepořádek a skvrny roznesou po celém domě – nemluvě o potenciálním nakažení!

 Odkládání odpadků na pracovní desku

Nezáleží na velikosti Vaší kuchyně a na tom, co vše máte na Vaší pracovní desce. Odkládání odpadků stranou není jen nehygienické, ale také potenciálně nebezpečné a zároveň to může přilákat škůdce, jako jsou mouchy a švábi[3]. Dokonce i když v kuchyni odpadkový koš máte, neznamená to, že všechny odpadky v něm skončí, což by mohlo přilákat nežádoucí škůdce do místa, které se zdá jako nejhygieničtější.

Jídlo, co exploduje v mikrovlnné troubě

Pokud jde o mikrovlnnou troubu, nepochybně se jedná o nejpohodlnější způsob ohřevu jídla. Avšak i zde, v takto malém uzavřeném prostoru, je možné vytvořit velký nepořádek. Myslíte si – víčko udrží krabičku pěkně uzavřenou – nicméně proces rychle se ohřívajících molekul jídla může způsobit opravdu velkou kulinářskou „explozi“. Je vždy lepší ponechat pod víčkem prostor pro unikající teplo a zároveň pokrm pravidelně míchat.

 Zakalené sklenice a mokré nádobí

Při otevření myčky nádobí na konci cyklu se může stát, že z horního koše teče voda jako z vodopádu a Vy si tak osprchujete nádobí v dolním koši vodou z máchání. Ačkoli tam nemusí být žádné zbytky jídla, nedosáhnete požadovaných výsledků jako na konci cyklu – dokonalého lesku.

Výše zmiňované obtíže se Vám nemusí zdát tak hrozné, ale postupem času, den co den, se to všechno na Vás může navalit. Může to dokonce způsobit rozpaky, obzvlášť pokud máte hosty – sklenice na ně můžou působit jako špinavé, což samozřejmě není pravda. Není to neobvyklý problém, a tak udržování myčky nádobí s pomocí Leštidla a samozřejmě dalších doplňků jako soli do myčky nádobí, může jednoduše vyřešit Váš problém.

Budete-li pravidelně doplňovat Finish Leštidlo, pomůže Vám chránit a obnovovat sklenice díky pětinásobné síle:

  • Odstraňuje kapky vody
  • Urychluje sušení
  • Ničí vodní mapy
  • Zajišťuje povrchovou ochranu
  • Brilantní lesk při každém mytí

 Navrstvené špinavé nádobí

Nezáleží na tom, zda máte v kuchyni myčku nádobí, špinavé nádobí se často vrství ve dřezu nebo na lince vedle dřezu. Je jedno, kolik špinavého nádobí máte ve dřezu, Finish tablety Powerball kuličkou jsou vždy připraveny vrátit Vám čas pro aktivity, které máte rádi. Ujistěte se, že talíře jsou naskládány přímo do myčky, aby se zabránilo hromadění a při plné myčce spusťte mycí cyklus.

Jak je vidět, je mnoho situací, které mohou nastat v kuchyni, ale špinavé nádobí nemusí být jednou z nich. Finish tabletyPowerball  mohou poskytnout účinné čištění, od mastnoty až po velmi špinavého nádobí a ujišťujeme Vás, že Vaše nádobí bude vždy hygienicky čisté. A co ve chvíli, kdy chcete dodat extra lesk skleničkám a Vašemu nádobí? Vyzkoušejte Finish Leštidlo.[1] http://www.huffingtonpost.com/2014/10/16/kitchen-rag-bacteria_n_5960786.html

[2] http://www.webmd.com/food-recipes/features/germs-in-kitchen#1

[3] http://www.health.gov.au/internet/publications/publishing.nsf/Content/ohp-enhealth-manual-atsi-cnt-l~ohp-enhealth-manual-atsi-cnt-l-ch5~ohp-enhealth-manual-atsi-cnt-l-ch5.3

Podíl: