Předcházejte problémům s myčkou

Existují myčky nádobí různých typů, velikostí a všelijakých jiných vlastností, kterými se liší. Obecně ovšem platí pár zásad, jaké je dobré respektovat, pokud máte myčku a chcete, aby vám dlouho a dobře sloužila.

Opatrnost při používání myčky

Většinu nádobí můžete dávat do myčky, ovšem pokud si u některého z kousků nejste plně jisti, tak opatrně. Zjistěte si, zdali můžete nádobí dát i do myčky a pokud ne, tak vám nezbývá nic jiného, než ruční mytí.

Například se může jednat o různé olověné hrnce, pánve anebo křišťálové skleničky atd[1]. Během mycího cyklu dochází k vysokým teplotám vody, a proto je dobré vědět, co do myčky dáváte.

Níže teda máte pár našich praktických rad:

Naplnění myčky:

-          Usnadněte si to.

Vždy je lepší plnit myčku nádobím odzadu, aby se vám pak postupně i vykládání nádobí z myčky ulehčilo. Je také dobré dávat nejdříve velké kusy nádobí, jako jsou velké talíře, pánve a ty malé si nechejte, až na konec.

-          Naučte se nádobí v myčce rozmístit tak, aby mělo mezi sebou prostor, ale ne příliš, aby nebyla pak myčka poloprázdná.

Není nic horšího, než když pospícháte a hned po mycím cyklu už vytahujete nádobí z myčky a akorát se buď popálíte o horké talíře anebo na sebe vylijete vodu z talířů. Správné rozprostření nádobí během mytí je důležité kvůli správné cirkulaci vody a následně i pro odmaštění talířů a zbytků z jídla. Abyste předcházeli během schnutí šmouhám na nádobí anebo na příborech, tak doporučujeme používat Finish leštidlo na nádobí.

-          Pamatujte si, že na velikosti záleží.

Pokud plníte myčku, tak se snažte dát velké kusy nádobí, jako jsou například polévkové talíře, hrnce, pánve anebo krájecí prkénka a misky, dozadu.

-          Nepřeplňujte myčku.

S plněním myčky buďte důkladní, ale všeho s mírou. Pokud do myčky dáte příliš mnoho nádobí, pak i výsledek mytí nemusí být vždy stoprocentní.

-          Nepokládejte předměty v myčce na sebe.

Je to zejména z důvodu správné cirkulace vody uvnitř myčky při mycím cyklu. Když pokládáte nádobí na sebe, tak se pak nemusí čistič dostat na všechny talíře a i samotné oplachování je neefektivní.

-          Buďte opatrní při vykládávání skleniček, určitě do myčky nedávejte olovnaté a křišťálové nádobí.

Při vkládání skleniček do myčky vždy používejte vhodnou polici v myčce, často se jedná o horní polici. Snažte se také, aby se skleničky sebe nedotýkaly, tím snížíte pravděpodobnost toho, že se skleničky během mytí potlučou nebo rozbijí.

-          Myslete i na bezpečnost.

I když nebudete omývat příbory a nože ručně v dřezu, tak vždy mějte na paměti, jak je pokládáte a berete z myčky. Pro příbory i nože použijte opět vhodné přihrádky (košíčky) v myčce.

Vyprazdňování myčky:

Věříme, že když už máte po mycím procesu, tak zbývá pořád pár úskalí, na které si dát pozor.

-          Určitě používejte čistič myčky

Pravidelné používání leštidla vám zaručí lepší schnutí nádobí po mycím cyklu a také jej budete mít beze šmouh. Pokud máte problém s tvrdou vodou, tak následný vodní kámen může být veliký problém pro vaši myčku. Proto doporučujeme pravidelně používat Finish čistič myčky, který prodlouží životnost vaši myčky a i výsledky budou lepší, jak co se týče čistoty, tak i spotřeby energií.

-          Pamatujte na začátek

Nevyplácí se nikdy moc pospíchat a to hlavně při vyprazdňování myčky. Postupujte postupně po policích a nejdříve berte nádobí zepředu a poté až ty velké kusy, které máte vzadu. Předcházíte tím tomu, že se říznete, popálíte anebo poškodíte polici uvnitř myčky.

Pokud se jen trochu zamyslíte, jak pracuje myčka, tak vám to lépe ukáže její efektivitu. Když si ulehčíte mytí nádobí, tak získaný volný čas můžete například věnovat svým blízkým a rodině. Pokud se budete dobře starat o vaši myčku, tak se stane vašim optimálním pomocníkem a brzy vám ani nepřijde, že byste se museli něco nového učit.[1] https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2005/feb/03/consumerpages

Podíl: