Seznam rad, jak správně dbát o myčku

Pokud mluvíme na téma o údržbě myčky, tak se rovnou nemusí jednat o kompletní opravu. Může jít například o to, jak umět vaši myčku zefektivnit a zvýšit její výkonnost.

Ukážeme vám, že s naším malým seznamem věcí, jak správně dbát o myčku se blíže budete moci podívat na základní vlastnosti myčky, které pozitivně mohou zvýšit její výsledky mytí. Není řeč pouze o zrychlení času, ale i spotřebě energií a kvalitě mytí nádobí.

Čistič myčky

Proč?

Odpověď je snadná, protože myčka průměrně umyje 8 tisíc kusů nádobí za rok, tak si opravdu zaslouží někdy malou údržbu.

Dokonce nynější moderní myčky si dokáží toto hlídat a samy vás například upozorní červenou kontrolkou, že je něco v nepořádku.

Hlavním přínosem čističe je, že myčku zbaví všech vodních usazenin, mastnoty a i zbytků jídla. Divili byste se, ale za krátkou chvilku se trubky, topná tělesa a ostřikovače[1] dokáží zanést různými nečistotami a to zejména, pokud víte, že máte tvrdou vodu. Proto doporučujeme pravidelně používat Finish čistič myčky, který si s těmito problémy hravě poradí.

Leštidlo do myčky

Proč?

Protože leštidlo vám zajistí, že po mycím cyklu bude vaše nádobí, příbory a skleničky krásné, zářivě čisté a beze šmouh.

Technologie dospěla až do bodu, kdy leštidlo dokáže během mycího cyklu aplikovat na nádobí v myčce jakoby neviditelnou fólii[2], která zabraňuje, aby vodní kapky zaschly na skleničce nebo příborech. Pokud by voda zůstala na nádobí, tak při schnutí by se utvořily šmouhy na nádobí a to by vás moc nepotěšilo. V neposlední řadě, nádobí díky leštidlu rychleji schne a vy jej pak můžete dříve používat. Jasnou jedničkou proto pro nás je Finish leštidlo Shine and Protect, které vašemu nádobí zajistí čistotu, ochranu a zářivý lesk.

Sůl do myčky

Proč?

Hlavní pozitivem je, že sůl do myčky dokáže snížit tvrdost vaší vody a odstraňuje vodní kámen.

Pokud se nastěhujete do nového bytu, nemusíte hned používat sůl do myčky, nejdříve si zjistěte od správce domu, zdali je v domě tvrdá voda a pokud vám řekne, že ne, nebojte se na něm dožadovat důkaz.

Pokud v lokalitě máte tvrdou vodu, tak se nic neděje, je ovšem potřeba na to nezapomínat. Nemusí to být pouze myčka, kdo je v tu chvíli v nebezpečí, ale i vaše další kuchyňské spotřebiče, například kávovar, varná konvice atd.

Protože sůl do myčky se nepoužívá běžně, tak doporučujeme si nejdříve pečlivě pročíst návod k myčce, kde píší kam a jak ji sypat. Postup by měl být vypsán i na obalu soli. My můžeme doporučit Finish sůl do myčky, která obsahuje přírodní prvky, takže se snadno rozpouští a zároveň je šetrná na nádobí při mycím cyklu.

Nakonec se nezapomeňte podívat do myčky, jestli zůstala prázdná

Proč?

Je to taková otřepaná fráze, ale i když nádobí vyložíte z myčky, tak se pozorně podívejte, jestli vám uvnitř někde, například v okolí ramen a ostřikovačů, nezbyly nánosy nečistot. Některé myčky mají dokonce naprogramováno, že se nebudou moci dále spustit, pokud jim cizí předmět doslova překáží anebo zabraňuje ve spuštění. Zajistíte si tím, že vaše filtry uvnitř myčky budou mít delší funkčnost a i kvalitnější mycí cyklus v podobě čistého nádobí.

Věříme, že s těmito našimi tipy pro vás bude údržba myčky snadná a její výkonnost bude stabilní a uspokojivá.[1] http://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a33322/stop-prerinsing-dishes/

[2] http://www.rsc.org/learn-chemistry/resources/chemistry-in-your-cupboard/finish/13

Podíl: