Vyvrácení mýtu “Opláchněte před mytím”

Značka Finish ví, že staré zvyky umírají těžce a opláchnutí talířů před tím, než je dáte do myčky nádobí, může být něco, co v sobě máte zakořeněné už dlouho. Avšak je důležité mít na paměti, že vaše myčka toho zvládne mnohem víc, než si myslíte.

Mýtus:

Opláchnutí talířů před tím, než je naskládáte do myčky, zajistí, že pak budou čistší.

Pravda:

Některým z nás se to zdá logičtější, ale ve skutečnosti je opláchnutí talířů před tím, než je vložíte do myčky, vlastně méně efektivní, protože tak spotřebujete více vody. Myčky nádobí používají vysokou teplotu, aby zajistily, že vaše talíře budou na konci mycího cyklu hygienicky čisté.

Jestli máte pocit, že na talířích i po vyjmutí z myčky zůstávají skvrny nebo zbytky jídla, může to znamenat, že váš spotřebič potřebuje Finish Leštidlo s pěti výkonnými kroky včetně oplachování zbytků potravin a potažení nádobí ochranným filmem.

Další věcí, která stojí za zvážení, je množství soli v myčce – příliš mnoho soli by mohlo zanechat šmouhy na vašem nádobí. Na druhou stranu, jestli sůl nepoužíváte vůbec, mohou se objevit skvrny a stopy po vodě, pokud je voda tekoucí do myčky tvrdá. Finish Sůl je efektivní změkčovač vody, díky kterému bude mytí účinnější.

Mýtus:

Může jít nádobí ze stolu bez předmytí rovnou do myčky?

Pravda:

Je stále důležité odstranit zbytky jídla z talířů před tím, než je vložíte do myčky, abyste tak zabránili ucpaní potrubí velkými kusy jídla. Obzvlášť byste se měli zaměřit na lepkavé potraviny, jako jsou třeba těstoviny a rýže, ale také například listy salátu. Tyto potraviny se totiž mohou dostat tam, kde nejsou vidět.

Jestli se ale nechystáte spustit myčku hned, zbytky jídla mohou způsobit zápach. Nezapomínejte, že byste měli alespoň jednou měsíčně použít Finish čistič myčky určený k vyčištění myčky. Tento prostředek zbaví myčku mastnoty a veškerých pachů. 

Mýtus:

Mí rodiče vždy museli předmývat nádobí před tím, než ho dali do myčky. Mám to dělat taky?

Pravda:

Myčky nádobí zaznamenaly velký posun. Ty moderní jsou plně vybavené k tomu, aby se dokázaly vypořádat s velkým množstvím špinavých předmětů. V minulých desetiletích bylo třeba nádobí předmýt, aby byla jistota, že pak bude čisté. Díky vyspělé technologii jsou ale spotřebiče efektivnější než kdykoli předtím. Některé myčky nádobí mají dokonce i senzory, které dokáží zjistit, jak intenzivně bude nádobí potřeba umýt[1], takže kvůli předmytí získá senzor iluzi, že talíř je již poměrně čistý.

Teď, když jste si přečetli, proč byste neměli předmývat před samotným mytím nádobí, proč to tak nezkusit?

Nejen že moderní myčky šetří energii a snižují účty za elektřinu, ale také dosahují lepších výsledků v oblasti efektivního hospodaření s vodou, což je dobré pro životní prostředí (a pro vaši peněženku)[2]. Tím, že budete předmývat nádobí před tím, než ho vložíte do myčky, zbytečně děláte práci, kterou má obstarat ona.1

Je těžké změnit celoživotní návyky, ale když vám zvyšují náklady a ztrácíte kvůli nim čas, bude změna dlouhodobým přínosem pro vás i pro stav vašeho účtu. Předmývání je záležitostí minulosti, takže nádobí jenom zbavte velkých zbytků jídla a nepředmývejte. Nechte všechno špinavé nádobí na Finish tablety s Powerball– je schopný zbavit nádobí i těch nejhůř odstranitelných zbytků jídla. [1] http://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a33322/stop-prerinsing-dishes/

 [2] https://www.finish.co.uk/dishwashing-expert/dishwasher-benefits/money-saving-dishwashers/

Podíl: