Proč může leštidlo do myčky zvýšit sílu čištění

Obsluhovat myčku nádobí by měla být jedna z nejlehčích domácích prací vůbec. Jednu ne úplně příjemnou vlastnost to ale má a tím jsou skvrny, které voda zanechává. Není to vina jenom vaší myčky, je to jen vedlejší účinek odpařování vody, která po sobě zanechává tyto stopy. Co je ovšem lepší zpráva, těmto skvrnám se dá absolutně předejít. Takže se nebojte a neztrácejte čas ani vodu opakovaným mytím nádobí. Jediné, co potřebujete k tomu, aby vaše nádobí mohlo z myčky rovnou na stůl, je leštidlo do myčky.

Leštidlo do myčky

Pokud vaše nádobí někdy z myčky vyndáte méně nablýskané, než by jste ho rádi měli, není to většinou tím, že by bylo špatně umyté. Je to spíš tím, že zbytky jídla, které se během umývání z nádobí uvolnily, se na konci mycího cyklu na nádobí, sklenice a příbory zase zpátky usadí. Během mytí nádobí se v myčce uvolní leštidlo, které aktivuje ochranu vašeho nádobí, sklenic a příborů od zmíněných zbytků. Leštidlo poskytne něco jako ochrannou zeď mezi vaším nádobím a zbytky jídla. Zabrání jídlu a minerálním částicím, aby se znovu přilepily na nádobí a to je tak hned na poprvé čistě umyté.

Leštidlo Finish Rinse Aid obsahuje surfaktanty neboli tenzidy (povrchově aktivní látky), jenž omezují povrchové napětí mezi vodou a sklem. Když se voda odpařuje, díky surfaktantům na nádobí nic nezůstává (no není věda skvělá).

Věci jako stříbro nebo sklo se možná neusuší tak rychle právě kvůli tomu, že se teplota po ukončení mytí velmi rychle sníží. Leštidlo rozptýlí kapky vody na nádobí a tím mu umožní rychleji uschnout. Také eliminuje mastné skvrny nebo zbytky vody.

Vedle zářivých výsledků leštidlo také zajistí, že vám vaše myčka opravdu ušetří váš čas. Během konečného horkého cyklu je to opět proces rozptýlení kapek vody, díky kterému už není nutné vaše nádobí ani sklenice utírat do sucha ručně. A hned máte méně o jednu věc na kterou nemusíte myslet.

Tak teď už znáte sílu leštidla do myčky! Čištění a sušení by mělo být výhradně prací myčky, takže jediné, co musíte udělat vy, je přidat do vaší myčky leštidlo, abyste měli nablýskané sklenice a čisté nádobí. Šetřete vodu, svoji energii a hlavně čas! Protože ve finále je to to, o co nám jde především, no ne? 

Podíl: