Jak pracuje myčka na nádobí?

Všichni asi víte proč používáme myčku na nádobí a že je to pro nás veliké ulehčení od mytí nádobí. Jedná se o to, že do myčky vyskládáme špinavé nádobí a po mycím cyklu ho vyndáme už krásně čisté a lesklé. Co se ovšem skrývá za tímto mycím cyklem? To už zná daleko méně lidí. Přitom tyto mycí mechanismy nejsou složité. Níže jsme je vypsali do sedmi bodů:

  1. Napustí se voda do myčky. Ve skutečnosti se naplní vodou jen dno a případně nejnižší police v myčce.
  2. Pomocí topných těles se voda ohřeje. Poté díky proudovým ramenům voda cirkuluje v myčce.
  3. Čisticí prostředek se smísí s vodou v okamžiku kdy se voda ohřeje. Možnost nastavení je časovým spínačem nebo teplotním čidlem.
  4. Teplá voda s čisticím prostředkem cirkulují v myčce a myjí nádobí. Tlak vody v kombinaci s teplou (horkou) vodou je dostačující pro odstranění špíny.
  5. Poté se vypustí z myčky špinavá voda.
  6. V předposledním kroku se pomocí trysek dostane čistá voda do myčky na kompletní opláchnutí nádobí. Jedná se pouze o čistou, horkou vodu bez čisticích příměsí.
  7. V posledním kroku se vypustí voda po opláchnutí a je hotovo.

 

Z tohoto vyplývá, že jedním z nejtěžších úkolů při mytí nádobí v myčce je její správné naplnění nádobím. Doporučuje se pravidelně používat čistič myčky, alespoň jednou měsíčně. Zajistíte tím optimálnější funkce myčky. Projeví se to lepší energetickou spotřebou a v neposlední řadě i vyšší čistotou nádobí.

Topné těleso

Jedná se o kus kovu, který pomocí elektrické energie mění teplotu vody v myčce a tzv. ohřívá vodu na správnou teplotu. Je tedy zřejmé, že se jedná o přímý kontakt s vodou a tím pádem nejrizikovější oblastí pro topné těleso jsou usazeniny vodního kamene.

Čerpadlo

Čerpadlo je motor, který vhání ven nebo dovnitř myčky vodu. Jedná se o automatizovaný proces, kde mikročipy otevírají a zavírají ventily pro správnou cirkulaci vody.

Vodní trysky

Je zapotřebí, aby trysky byly vždy čisté. Zanesené jsou často nečistotami z mytí nebo tvorbou vodního kamene. Trysky zajišťují správnou cirkulaci vody pro oplachování nádobí. Díky tomu budete mít nádobí krásně čisté a lesklé.

Je to jednoduché. Používejte alespoň jednou měsíčně Finish čistič myčky a máte vyhráno. Vaší myčku zbavíte nečistot ze zbytků jídla, mastnoty a usazenin z vodního kamene. S touto minimální péčí o vaší myčku budete mít vždy maximální efektivitu, kterou očekáváte.

Podíl: