Nejhorší nádobí na čištění

Určitě každý z nás má některé nádobí v kuchyni, které tolik nepoužívá a dokonce někdy si i říkáme, pro Boha, kde se to vzdalo v mé kuchyni? Obvykle toto nádobí končí hodně vzadu ve skříňkách, protože ho nepoužíváme, nebo je obtížné ho omývat. 

Zde jsou některé užitečné tipy, které vám pomohou v budoucnu, pokud si nevíte s nádobím rady, jak jej vyskládat do myčky.  Pro začátek je dobré začít s většími předměty (nádobím), které položíte do dolní přihrádky myčky a ty menší, jako sklenice a hrníčky položíte nahoru. Níže je vypsaný postup pro další nádobí, u kterého si myslíme, že je potřeba jej pozorně umět skládat do myčky, aby byl úspěch a čistota zaručena.

Hrnce a pánve

Větší předměty, jako jsou hrnce a pánve by měly být umísťovány do myčky na spodní polici. Předměty, jako jsou pekáče a různé podložky na krájení rovnejte na stranu, aby nebránily průtoku vody a také, aby zůstalo místo na vkládání i ostatních předmětů do myčky. S hrnci jsou vždycky trochu problémy, protože bývají objemnější. Určitě se snažte jej položit dnem dolů a nejlépe dolů dozadu do myčky.

Sklo a sklenice

Většinu sklenic by neměl být problém vkládat do horních pater v myčce, jen se pro jistotu ověřte, že sklo můžete omývat v myčce. Pokud se bude jednat, o některé vysoké sklenice, jako od šampusu atd., tak je dobré jej vkládat dolů anebo případně poupravit si horní polici, tak aby se vám tam dobře vešly.

Kuchyňské potřeby

Vidličky a lžíce by měly být umístěny rukojetí dolů a do zásobníku pro příbory. Můžete tam také i přidat nože, ale doporučujeme je dávat ostřím dolů, abyste při vyndávání případně nepořezali. Naběračky a vařečky jsou trochu větší, ale měly by se i tak vejít do přihrádky pro příbory. Pokud se bude jednat o větší příbory, tak je klidně dejte nahoru do horní police ke sklenicím.

Plasty

Pokud máte starší myčky na nádobí, tak je dobré myslet na to, že máte odkryté topné tělesa vespod a proto je dobré dávat, jakékoliv plastové misky, lžičky aj. nahoru do přihrádky ke sklenicím.

Drobnosti

Co s takový nádobím, jako je např. kráječ na vajíčko anebo stojánek na vajíčko natvrdo? Pro tyto speciální kusy je dobré hledat ideální místo formou pokus, omyl, ale určitě se doporučuje se zaměřit na spodní polici v myčce.

Tak tady máte pár tipů, jak umývat nádobí, které nepoužíváte každý den. Snad po tomto krátkém návodu už se vám nebude pouze na tyto kusy nádobí prášit, ale budete je běžně používat. Je potřeba nezapomínat na používání Finish Quantum mycích prostředků do myčky, které ty vám zaručí každodenní čistotu nádobí.

Podíl: