Pravidla společné domácnosti

Každá domácnost má své mouchy, o tom si nemusíme nic nalhávat. Platí to zejména, pokud bydlíte se spolubydlícím. Pro lepší soužití je dobré umět se společně domluvit na určitých pravidlech, která vám zajistí lepší žití a usnadní práci. Myčka na nádobí se tak může stát naším dobrým pomocníkem a uspořit váš čas. Finish vám dá pár tipů na pravidla v kuchyni, která je dobré zavést pro lepší společné bydlení.

1.   Pravidlo – Kuchyňská linka

V kuchyni je vždycky nějaké místo, kde se dělá nejvíce práce. Nejčastěji je to právě kuchyňská linka. Pro udržování čistoty kuchyňské linky je dobré domluvit si povinnosti, jak udržovat linku čistou a nejlépe i prázdnou tak, aby na ní bylo vždycky místo na přípravu jídla. Je to samozřejmě o nastavení pravidel mezi obyvateli bytu, ale klidně si tyto povinnosti můžete pravidelně měnit po týdenních cyklech.

2. Pravidlo – Harmonogram mytí nádobí

Mytí nádobí nám často zabere více času, než bychom si přáli. Dá se ale zjednodušit a zefektivnit. Myčka na nádobí vám rozhodování dost urychlí.

Před vámi jsou pouze dva důležité faktory k rozhodnutí:

A)     Potřebujete nyní připravené čisté nádobí?

B)     Kdo se postará o nádobí a zapne myčku?

Nejlepší čas pro mycí cyklus bývá přes noc nebo ráno po snídani, když odejdete z domu do práce nebo školy. Když jste pryč, nebudete nádobí potřebovat a myčka za vás mezitím odvede svoji práci.

Dalším příkladem využití času na mytí nádobí může být to, že starost o myčku necháte na starších dětech, pokud je máte. Budou si tak zvykat na povinnosti a myčku vždy zapnou před odchodem z bytu.

3. Pravidlo – Poskládání nádobí v myčce

Až budete plnit myčku nádobím, myslete také dopředu na to, až budete omyté nádobí vyndávat ven. Vhodné je rovnoměrně zatížit police v myčce nádobím a hlavně dát často používané nádobí dopředu, aby bylo dobře přístupné. A poslední rada - nepospíchejte. Při zbytečných stresech a spěchu totiž hrozí, že něco omylem rozbijete.

Nyní znáte naše rychlé tipy. Určitě se nebojte používat myčku na nádobí. Práce se vám zefektivní a věřte, že tablety do myčky Finish zařídí perfektní lesk a čistotu vašeho nádobí.

Podíl: