Přejít na obsah
JAK VYČISTIT MYČKU

Jak vyčistit myčku

Zjistěte, kdy a jak optimálně čistit vaši myčku a jaké přípravky použít, aby byl váš domácí pomocník jako nový.

Myčku byste měli čistit pravidelně, aby se nezanášela špínou, která by mohla zablokovat důležité části zařízení. Máte pocit, že myčka nemyje tak dobře, jak by měla? Možná jen potřebuje opět vyčistit. Chcete-li tedy myčku, která vydrží déle a nádobí i sklenice myje tak kvalitně, že se lesknou čistotou, je třeba se řídit následujícími pokyny.

Přípravky k čištění myčky

Pro účinné čištění myčky budete potřebovat kvalitní prostředek k tomu určený. Použijte čistič myčky Finish, který myčku hloubkově vyčistí a odstraní mastnotu i vodní kámen v obtížně přístupných částech a potrubí. Výsledkem bude hygienicky čistá myčka se svěží vůní. Čistič myčky se doporučuje používat jednou za čtvrt roku. Pokud nicméně myčku využíváte opravdu hodně, případně začne špatně mýt či zapáchá, používejte čistič častěji nebo podle potřeby.

Jak vyčistit myčku zevnitř?

Pro vyčištění vnitřku myčky použijte čistič myčky Finish a řiďte se následujícími jednoduchými pokyny:

 1. Vyprázdněte myčku, aby v ní nic nezůstalo.
 2. Vezměte lahvičku čističe Finish, ale uzávěr neotevírejte. Místo toho z víčka strhněte nálepku – pod ní se objeví vosková zátka.
 3. Vložte lahvičku čističe myčky uzávěrem dolů do příborového košíku nebo kamkoli do spodního koše na nádobí.
 4. Zavřete dvířka myčky a pusťte ji alespoň na 60 °C.
 5. Po skončení cyklu myčku vypněte, lahvičku vyjměte a vyhoďte.

Jak vyčistit vnějšek myčky?

Zatímco čistič myčky se postará o vnitřek, jistě budete chtít, aby se leskl i její zevnějšek. Dvířka a tlačítka vyčistěte pomocí hadříku a horké mýdlové vody. Myčka pak bude vypadat na pohled jako nová!

Jak často čistit myčku?

Zpravidla doporučujeme čistit myčku pomocí čističe myčky Finish jednou za tři měsíce. Nicméně potřeba čištění se projevuje určitými signály:

 • nepříjemný zápach z myčky
 • filtr myčky zanesený zbytky jídla
 • po skončení cyklu zůstávají na příborech či porcelánu zbytky jídla nebo mastnoty
 • myčka uvnitř rezne
 • zbytky jídla v ostřikovacím rameni
 • myčka se ucpává

Ucpání myčky snadno zabráníte, pokud větší zbytky jídla vždy z talířů před jejich vložením do myčky seškrábnete. Není třeba plýtvat vodou na oplachování talířů! Kromě bodů uvedených výše jsou i méně zjevné známky potřeby čištění, například nánosy mastnoty nebo vodního kamene ve skrytých, ovšem zásadně důležitých částech myčky. Správným čištěním myčky ve správný čas zajistíte údržbu jednoho z nejužitečnějších kuchyňských spotřebičů. Nejenže bude vaše myčka fungovat optimálně, navíc budou nádobí a sklenice po každém mytí zářit čistotou. Chcete-li myčku udržovat častěji, můžete použít kapsle Finish na čištění myčky během mytí. Používají se jednou měsíčně nebo při mytí obzvláště mastného nádobí. Kapsle na čištění myčky během mytí vyčistí myčku a odstraní mastnotu, zatímco se myje nádobí. Nezapomeňte ovšem do myčky přidat také přípravek na mytí nádobí!