Jak nejlépe naplnit myčku nádobím

Pravděpodobné každý z vás má trochu odlišný styl plnění myčky nádobím, protože postupem času jste přišli na vlastní fígle a vychytávky. My se podělíme o ty naše - jak si c nejefektivněji poradit s příbory, talíři a dalším nádobím. A v neposlední řadě vám poradíme, jak vytahovat vždy nádobí z myčky krásně čisté a křišťálově lesklé.

Jak začít

Plnění myčky nádobím je v podstatě podobné hře Tetris. Prostě si hrajete a zkoušíte napasovat vše co nejlépe. U velkých kusů a odzadu samozřejmě doporučujeme začít a poté postupovat dopředu. Využívejte i přihrádky pro nože, talíře a příbory. Díky tomu bude v myčce lepší cirkulace vody a hlavně po mycím cyklu bude i nádobí pro vás lehce přístupné pro vytahování nebo opětovné používání. Jak se říká, každé nádobí by mělo mít v myčce své správné místo a o zbytek se už postará voda a Finish čisticí prostředek.

Kapacita myčky

Samozřejmě vždy záleží na velikosti rodiny a kolik ušpiní nádobí, ale snažte se myčku naplnit celou, protože tím zajistíte optimální cirkulaci vody a využití myčky samotné. Pokud budete používat myčku jen na pár talířů, tak vám zbytečně proteče spousta energií. Takto všechno zvládnete na jeden zátah a nebude muset mýt nádobí ve více cyklech. Většinou pak není potřeba nechávat mýt nádobí každý den, pokud opravdu myčku nenaplníte.

Těžké kousky na mytí

V závislosti jaké nádobí a kolik toho myjete, doporučujeme postupovat podle obvyklých instrukcí. Těžké kousky, jako jsou pánve a hrnce, se snažte dát do spodní police a naopak skleničky, nože atd., dejte do vrchních přihrádek. Díky tomu během mytí voda bude dobře uvnitř cirkulovat a samotné výsledky mytí a budou o to lepší.

Brilantní lesk každý den

Pokud hledáte ještě poslední krok k dokonalosti, doporučujeme vám používat i Finish leštidlo Rinse Aid. Díky leštidlu budete mít nádobí bez šmouh a krásně lesklé a čisté. Budete také předcházet různým skvrnám od vody na talířích a skleničkách. Nebudete muset ztrácet čas zbytečným kontrolováním čistoty u nádobí atd.

Věříme, že naše tipy jsou pro vás užitečné a přínosné.

Podíl: