Jak dodat grilování šmrnc

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak možná přemýšlíte, jak se svým večírkem pod širým nebem odlišit od těch ostatních. Chutné pokrmy, nápoje tekoucí proudem a skvělá atmosféra by měly být samozřejmostí, ale způsob, jakým jídlo prezentujete, může být vskutku jedinečný. Podívejte se na tyto nápady, které Vám pomohou z běžné grilovačky udělat sofistikovanou událost pod širým nebem.

TALÍŘE JAKO UMĚNÍ

Skvělým způsobem, jak pozdvihnout prezentaci jídla, je využít k dekoraci omáčky a oblohy.

Začněte zářivě bílým talířem, na který plastovým dávkovačem s jemnou tryskou nakreslete zajímavé vzory z hořčice, kečupu či grilovací omáčky, a poté na něj položte jídlo – nejenže zlepšíte jeho chuť, ale také oživíte obyčejné nádobí.

AŤ TO MÁ HLOUBKU

Nevšední prezentaci jídla na grilovací párty zajistíte, pokud svému venkovnímu stolu dodáte dojem hloubky. Párty díky tomu také bude zábavnější.

Stačí jen navršit skleničky s omáčkami do pyramid, využít stupínky na křišťálové čisté skleničky nebo naskládat burgery a housky do etažéru.

Zcela novou dimenzi dodáte uspořádání stolu, pokud zvolíte vrstvení. Proč tedy nepoložit talíře na podložky nebo vyrobit z ubrousků kapsy, do kterých se skryjí příbory?

AKTUALIZACE MENU

Neodmyslitelnou součástí grilovačky jsou měkké houstičky a lehce zuhelnatělé klobásy, ale vy klidně můžete zapojit kreativitu a oživit večer něčím jiným.

Tradiční zelný salát může dostat nový nádech, pokud do něj přidáte zrnka granátového jablka či měsíčky oloupaného pomeranče. Chuťové pohárky svých hostů polechtáte norskou verzí lahodné omáčky raita, která se dělá z okurek a jogurtu. Podívejte se na náš recept na domácí raitu, pokud ji chcete vyzkoušet. Místo tradičních housek můžete hostům nabídnout focacciu s olivami, bagety, pitu nebo kváskové rolky. Do rustikálních proutěných košíků můžete také nakrájet selský chléb. Hosté si tak budou moci vybrat pečivo dle chuti.

 

MÁME RÁDI PŘÍRODU

Zapojte do prezentace pokrmů i nápojů přírodu. Je to skvělý nápad a Vaší grilovačce to dodá skutečný letní nádech.

Křišťálově čisté sklenice můžete nazdobit větvičkami máty nebo nakrájeným ovocem. Běžné ledové kostky můžete případně nahradit mraženým ovocem.

Vašemu stolu rovněž prospěje troška přírodní krásy. Vyzdobit jeho střed větvičkami, listy a květinami je jednoduché, avšak účinné.

Podíl: