Jak udělat výborné party drinky

Uspořádat skvělou párty není tak složité, jak se může zprvu zdát. Musíte pozvat správné lidi, nabídnout jim program a nějaké  drinky. Teď budete mít o zábavu postaráno. Nemusíte být zrovna extra barman s mnohaletou praxí ve špičkovém baru, abyste dokázali namíchat pár základních nápojů.

Zvláštní pozor si dávejte na váš bar, aby se hned nevypil a také na rozbité skleničky. I když se říká, že střepy přinášejí štěstí, zaručené to opravdu není. Níže pro vás máme návod a pro pět základních drinků, na které nebudete potřebovat ani mnoho alkoholu. Bude vám stačit gin, whisky, martini a vermut.

Tom Collins

Jedná se o rychlý, snadný a osvěžující koktejl. Jeho počátek se datuje k roku 1876, kdy jej barman Jerry Thomas popisuje ve své knize o míchaných nápojích.

Co budete potřebovat:

50 ml Ginu
25 ml citrónového džusu
1 lžíci cukrového sirupu
Sodovku

Jde o jednoduchou kombinaci ginu, citrónového džusu a sladkého sirupu. Vše zalijete sodovkou. Klasicky se nápoj podává s ledem a plátkem citrónu. Ideálně můžete použít vysokou válcovitou sklenici, zvanou též Collins glass, která je o objemu 12 uncí (cca 3,5 deci).

Gimlet

Vzdálený bratranec Toma Collinse je Gimlet. Má trošku kyselejší dochuť a je pojmenovaný po lékaři britského královského námořnictva, Siru Thomasi Gimlettovi.

Co budete potřebovat:

50 ml Ginu
25 ml limetkového sirupu (Roses´s Lime Juice)
1 lžíci cukrového sirupu

Do sklenice dejte led a protřepejte společně s limetkovým džusem. Poté dolijte gin a cukrový sirup. Jako ozdobu můžete použít plátek citrónu a koktejlovou třešničku.

Martini

Martini je asi jeden z nejjednodušších drinků a také možná jeden z nejznámějších. Klade se zde veliký důraz na komplexní chuť ginu, takže nezapomínejte, že má svoji sílu.

Co budete potřebovat:

50 ml Ginu
10 ml Vermutu

Jedná se o směs smíchaného vermutu a ginu. Drink se připravuje ve sklenici s ledem a poté se nalévá do typické trojúhelníkové (kuželovité) koktejlky. K doplnění poslouží oliva napíchnutá na párátku. Martini se může připravovat ve více variantách. Například suché, extra suché, medium, sladké anebo i s kombinací s vodkou.

Manhattan

Dalším snadným a lehko připravitelným drinkem je Manhattan. Tento drink se smíchává s americkou Rye whisky nebo bourbonem. Pokud použijete skotskou whisky, tak se jedná o drink nazývaný Rob Roy.

Co budete potřebovat:

25 ml Whisky (americký bourbon)
15 ml Vermutu

Do shakeru dejte led a pomalu do něj nalijte americkou whisky a vermut. Protřepejte a poté můžete přes sítko podávat do skleničky. Jako dochucení a dekoraci můžete použít koktejlovou třešničku nebo plátek citrónové kůry.

Old Fashioned (staromódní)

Tento drink je opravdu správně pojmenovaný, protože se jedná nejspíše o nejstarší míchaný koktejl. Ten kdo má rád whisky, na tento drink nedá dopustit.

Co budete potřebovat:

50 ml Whisky
1 lžíci cukrového sirupu
Pomerančovou slupku

Do prázdné skleničky dejte cukrový sirup a hodně nastrouhané pomerančové kůry. Vezměte kvedlačku a snažte se směs co nejlépe smíchat dohromady. Poté přidejte do sklenice led a whisky a můžete podávat. K dochucení můžete použít pár kapek angostury a nezapomeňte na plátek pomeranče.


Po každé párty také následuje úklid a není tomu jinak ani u nádobí. Nemusíte se hory nádobí děsit, protože vám s ním pomůže Finish. Je to rychlé a snadné řešení. Vaše skleničky budou opět zářit. Proč tedy nezahájit přípravy na další večírek?

Podíl: