Perfektní pohoštění při pauze na kávu

Příliš časté pití kávy víte sami moc dobře, že není úplně optimální a ať už se jedná o pracovní setkání, nebo během cestování. Je na čase umět dát opětovný smysl pití kávy – není to pouze na zahnání únavy, ale i umění si udělat čas na kávu.

Rovnou ideální způsob je, že to změníte teď hned. Co může být lepšího než si zpříjemnit ráno, nebo odpoledne s přáteli při posezení a ve společnosti vašeho velkého šálku kávy? Níže je pár bodů, jak na to.

1. Pozvěte každého.

Máme na mysli všechny. Pozvěte své nejlepší přátele, rodinu, sousedy, lidi, které jste neviděli  posledních deset let. Je to skvělá příležitost nejen posílit staré vztahy, ale klidně i začít nové.

2. Přijďte s tématem

Vymyslete si zajímavé téma. Nemusíte bláznit, nejedná se o dětskou narozeninovou party - i když si z něčeho takového můžete vzít inspiraci! Na pozvánku například nalepte oslíka. Je to zábavné a nikdo se snad neurazí. Pokud byste raději volili klidnější cestu, tak vytvořením společné skupiny (na internetu, na sociálních sítí) je skvělý způsob, jak podpořit diskusi a debatu nad zvolením tématu.

3. Upečte něco!

Existuje několik způsobů, jak zaujmout návštěvu, ale zaručeně ten nejlepší je pořádně velký kus dortu s horkým nápojem. Nesmíte myslet na to, že nemáte dostatek času, nebo že jste ještě předtím nikdy pořádně nic neupekli. Je mnoho jednoduchých a rychlých receptů, které se dají v klidu najít na internetu.

4. Připravte kávu

Kopi Luwak je jedna z nejdražších káv na světě a cena se může vyšplhat, až na 3000 dolarů za kilogram! Co dělá kávu, tak zvláštní je, že je získávána z trusu cibetek (malá kunovitá šelma), které jedí kávová zrna. Nemusíte chodit do těchto extrémů a hledat špičkovou kávu (cibetkovou kávu stejně ocení pouze experti), i když je zábavné nabídnout lidem i více druhů kávy. Jen nezapomínejte případně na ty, kteří mají alergii na kofein (intolerance kofeinu), ale bezkofeinové káva už není žádná nedostupná rarita.

5. Nebojte se neúspěchu

To je ta nejdůležitější věc. Věřte si a jako správní hostitelé se pobavte s každým hostem a zeptejte se ho, jak se má a jak se mu daří? Potěší to a určitě tím nic nezkazíte. Užívejte si pohodu, konverzujte a relaxujte. Je zbytečné myslet na špinavé nádobí, které budete mít po hostech. Na to budete mít čas později. Až z vašeho setkání odejde i poslední host, tak na nádobí použijte jednoduchou fintu, pokud máte zaschlé skvrny od kávy. Do vaší myčky přidejte nejlepší přípravek na nádobí Finish Quantum a o zbytek se už nemusíte starat.


Ať už je vaše motivace, jakákoliv na setkání s vašimi přáteli, tak vždy se jedná o příjemnou společnost. Najděte si čas, ať už při obědě, nebo společné párty a užívejte si pohodu a zábavu. Čistotu nádobí za vás obstarají přípravky do myček Finish.

Podíl: