Plánování párty: Jak připravit úspěšný večer

Ať již se chystáte na komorní setkání s několika přáteli nebo na obří rodinnou akci, klíčem k úspěšnému večírku je vždy plánování. Pokud vše připravíte a zorganizujete předem, nebude Vás vaření tolik stresovat – budete uvolnění a večer si užijete. Podívejte se na jednoduchý plánovací seznam, díky němuž Vaše příští párty proběhne bez jakéhokoli zádrhele.

Dietní omezení? Než začnete plánovat menu, ověřte si, zda Vaši hosté mají nějaká dietní omezení či preference. Tak se vyhnete zbytečnému stresu spojenému s rychlou přípravou vegetariánského jídla (nebo něčeho vhodného pro alergiky) na poslední chvíli.


Podívejte se na našeho rychlého průvodce, který obsahuje nejobvyklejší stravovací požadavky, s jejichž pomocí si můžete naplánovat menu.

volte téma. Při plánování menu zkuste najít téma či styl, které všechno propojí. Budete-li podávat spoustu komplikovaných jídel z různých částí světa, nejspíše tím zmatete chuťové pohárky svých hostů.

V jednoduchosti je krása. Je přece nesmyslné vařit tři chody teplého jídla, pokud Vám nezbude čas na hosty. Pokud připravujete tři chody, zaměřte svou energii na ten hlavní a zvolte jednoduché recepty pro předkrm a dezert – skvělá prezentace udělá i z těch nejprostších jídel vskutku působivý zážitek a Vaši hosté ocení jak fantastické jídlo, tak Vaši společnost.

Připravte se. Usnadněte si život tím, že si pár věcí připravíte předem. Omáčky a dezerty můžete připravit předem v den párty, zatímco zeleninu můžete oloupat, nakrájet a uložit přes noc do nádoby s navlhčenou papírovou kuchyňskou utěrkou. Suroviny, které mají tendenci hnědnout (např. lilek či avokádo), můžete pokropit citrónovou šťávou nebo zcela ponořit do studené vody, aby si uchovaly svěžest.

Dva lidé krájí zeleninu

Rozvrhněte si, co je třeba udělat a kdy, a svého plánu se držte. Nemusíte postupovat s vojenskou přesností, ale vypracovat si základní rozvrh činností může být velice užitečné – zamezíte tak nervozitě a nezapomenete ani na detaily.

Vyzkoušejte si vše na své rodině. Čím lépe budete s potřebnými činnostmi obeznámeni, tím větší sebedůvěru budete mít v den D. To je obzvlášť užitečná rada pro komplikované pokrmy, které zkoušíte poprvé – jako pokusné králíky rozhodně použijte svou rodinu, nikoli hosty na párty.

Suroviny pro klid duše nakupte předem, obzvlášť pokud využíváte místní dodavatele. Určitě nechcete až u řezníka v den večeře zjistit, že jehněčí kotlety, které měly být pilířem vašeho menu, jsou už vyprodány.

Bílé nádobí

Kontrola nádobí. Ověřte předem, zda máte dostatek nádobí a příborů pro všechny hosty, a před prostíráním se ujistěte, že se vše leskne čistotou.

Vytiskněte si náš praktický seznam, který Vám pomůže hladce zvládnout plánování párty.

Podíl: