Přejít na obsah
ŠETŘÍ MYČKA VODU?

Šetří myčka vodu?

Kolik vody myčka opravdu spotřebuje? Podívejte se na naše tipy, jak neplýtvat vzácným přírodním zdrojem a zároveň snížit účet za vodu.

Jelikož myčka patří k největším spotřebičům domácnosti, nelze se divit rozšířenému názoru, že při každém mytí spotřebovává hodně vody. Ale je tomu opravdu tak? To záleží na značce a typu vašeho přístroje.

Moderní a energeticky úporné myčky jsou samozřejmě mnohem účinnější než starší typy. Myčky nádobí vyrobené před rokem 1994 spotřebují na jedno mytí 37 až 56 litrů vody .1

Úspora vody při mytí v myčce

Vodu šetří při mytí v myčce i zdánlivé maličkosti. Níže uvedené tipy nejenom pomohou snížit účet za vodu, ale díky nim myčka vydrží déle – a nádobí bude jako z alabastru!

Tipy

  1. Nepředmývejte, ušetříte vodu. Oplachováním nádobí před jeho vložením do myčky se zbytečně spotřebuje okolo 1 115 litrů vody ročně!
  2. Nepouštějte myčku vícekrát denně – raději počkejte, dokud ji zcela nezaplníte. Samozřejmě, máte-li velkou rodinu, někdy musí myčka běžet i několikrát denně. Nicméně nejvyšší účinnosti dosáhnete, právě když budete pouštět zcela plnou myčku!
  3. Ujistěte se, že vnitřek myčky je čistý a že ostřikovacímu rameni nic nepřekáží v pohybu. Díky tomu nebude třeba nádobí umývat znovu.
  4. Zvolte ekologický program, který nádobí myje při nižší teplotě a s menší spotřebou vody.
  5. Používejte kvalitní mycí přípravky, například Finish Ultimate All in 1. Tím zajistíte, že vaše nádobí bude zářit čistotou nejen po prvním použití myčky, ale pokaždé.

 

  1. https://www.directenergy.com/learning-center/energy-efficiency/how-much-energy-dishwasher-use