Přejít na obsah
ŠETŘÍ MYČKA VODU?

Šetří myčka vodu?

Kolik vody myčka opravdu spotřebuje? Podívejte se na naše tipy, jak neplýtvat vzácným přírodním zdrojem a zároveň snížit účet za vodu.

Jelikož myčka patří k největším spotřebičům domácnosti, nelze se divit rozšířenému názoru, že při každém mytí spotřebovává hodně vody. Ale je tomu opravdu tak? To záleží na značce a typu vašeho přístroje.

Moderní a energeticky úporné myčky jsou samozřejmě mnohem účinnější než starší typy. Myčky nádobí vyrobené před rokem 1994 spotřebují na jedno mytí 37 až 56 litrů vody .1

Úspora vody při mytí v myčce

Vodu šetří při mytí v myčce i zdánlivé maličkosti. Níže uvedené tipy nejenom pomohou snížit účet za vodu, ale díky nim myčka vydrží déle – a nádobí bude jako z alabastru!

Tipy

  1. Nepředmývejte, ušetříte vodu. Oplachováním nádobí před jeho vložením do myčky se zbytečně spotřebuje okolo 1 115 litrů vody ročně!
  2. Nepouštějte myčku vícekrát denně – raději počkejte, dokud ji zcela nezaplníte. Samozřejmě, máte-li velkou rodinu, někdy musí myčka běžet i několikrát denně. Nicméně nejvyšší účinnosti dosáhnete, právě když budete pouštět zcela plnou myčku!
  3. Ujistěte se, že vnitřek myčky je čistý a že ostřikovacímu rameni nic nepřekáží v pohybu. Díky tomu nebude třeba nádobí umývat znovu.
  4. Zvolte ekologický program, který nádobí myje při nižší teplotě a s menší spotřebou vody.
  5. Používejte kvalitní mycí přípravky, například Finish Ultimate Plus. Tím zajistíte, že vaše nádobí bude zářit čistotou nejen po prvním použití myčky, ale pokaždé.

 

  1. https://www.directenergy.com/learning-center/energy-efficiency/how-much-energy-dishwasher-use